Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-Raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

UUS RAHVUSLIK ÄRKAMINE
gallery icon
Galerii

UUS RAHVUSLIK ÄRKAMINE

Igas rahvuses on peidus salajane vägi, mis on kogunenud lugematu hulga põlvkondadega. Enamasti on see vägi uinunud olekus. Ent see võib lahvatada kõige raskematel hetkedel, kus rahvust ähvardab iseseisvuse kaotamine või vähemusse jäämine oma kodumaal.

Nüüd on see aeg käes, võime öelda 1918. aasta iseseisvusmanifesti kuulsusrikaste sõnadega.

Sellest raamatust võib leida Ruuben Kaalepi artikleid, kõnesid, intervjuusid, esseid ja muid kirjutisi aastatest 2010–2021. Ühelt poolt kõnelevad need sellest, millisena Kaalep näeb Eesti ja eestluse olemust ning tulevikku. Teisalt jutustavad need lugu 2010ndatel avanenud teest uue rahvusliku ärkamise poole.

Raamat jaguneb kümneks osaks.
I osa „Ärkajad ja äratajad“ juhatab sisse Eesti rahvuspoliitika praegused murekohad ja mõned 21. sajandi rahvusluse põhiküsimused.
II osa „Sõna on vaba“ koosneb vastustest ja pöördumistest rahvusluse suhtes kriitiliselt meelestatud oponentide poole.
III osa „Rahvusriigi rööbastel“ vaatleb mitmeid üksikküsimusi, mis on üles kerkinud rahvusluse ning konkreetsete poliitiliste väitlustega seoses.
IV osa „Tarkuselembus“ on pühendatud Euroopa ja läänemaailma parempoolsele mõtteloole, kirjeldades ühtlasi selle väljendumist tänapäeva maailmavaatelistes sõlmküsimustes.
V osa „Nelja ilmakaare lood“ keskendub välispoliitikale, vaadeldes Eesti rahvuslikke huve ja geostrateegiat, meie idapoolsete sugulasrahvaste saatust, mitmeid meist kaugele jäävaid konflikte, mis ometi ühel või teisel viisil ka Eestit puudutavad, läänemaailma raha- ja võimusüsteeme ning rahvuslaste koostööd Euroopas ja maailmas.
VI osa „Aegade hämarusest“ pakub vahepalaks kaks ajalooalast uurimust ning Kaalepi esimese arvamusloo Sinimägede lahingu mälestamisest.
Järgneb VII osa „Tõrvikud täidetakse õliga“, kus kirjeldatakse tõrvikurongkäigu lugu ja olemust. VIII osa „Tõrvikud süttivad põlema“ koosneb erinevatel üritustel peetud poliitilistest kõnedest.
IX osa „Küsija suu peale ei lööda“ aga Kaalepiga tehtud intervjuudest.
Viimases, X osas „Tõrvikud igavesti südames“ on avaldatud vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigul peetud kõned.

Raamatule on eessõna kirjutanud Kaalepi pikaaegne võitluskaaslane ja EKRE praegune esimees Martin Helme.

Saadavus kauplustes

28,99 €

delivery icon