Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

Ülekoormusvigastused muusikutel

Ülekoormusvigastused muusikutel
gallery icon
Galerii

Ülekoormusvigastused muusikutel

Muusiku keha on tema peamine instrument, mis peab töötama professionaalselt. Nagu iga muusikainstrumendiga, peab muusik ka oma keha õigesti töötamist harjutama – igapäevaselt oma tugi-liikumisaparaati treenima.

Raamat annab üksikasjaliku ülevaate tugiaparaadi ülekoormusvigastustest muusikutel ning jagab juhiseid, kuidas tehniliselt õigesti musitseerida, et ei tekiks sundasendist põhjustatud vaevusi.

Ülekoormusvigastused muusikutel“ ulatab abikäe pianistidele, orkestrantidele pillide kaupa (viiul, vioola, harf, tšello, kontrabass, puhk- ja löökpillid), kitarri- ja akordionimängijatele ning organistidele. Soovitusi leiavad ka lauljad ja dirigendid. Samuti on see tarvilik lugemisvara muusikaõpetajatele ja pillimängu õppivate laste vanematele.

Raamatu autor dr Gunnar Männik (PhD) töötab spordiarstina ja on spetsialiseerunud tugi-liikumisaparaadi mittekirurgilisele ravile. Lisaks meditsiinile on ta aastaid õppinud muusikat, mistõttu tunneb hästi muusikute tugiaparaadi probleeme ja eripärasid. Raamat toetub nii autori enda arstipraksise kogemustele paljude muusikutest patsientide ravimisel kui ka rohketele viimastel aastatel ilmunud teadusartiklitele.

Muusikat tehes unustavad interpreedid sageli, kui oluline on nende keha. On ju inimese keha – käed, jalad, hääl – just see, mis annab impulsi heli tekkeks. Me peame kandma hoolt mitte ainult oma hinge, vaid ka oma keha eest. Nii saame paremini teenida muusikat ja jagada inimestele armastust läbi helide. Kõikidel muusikutel on omad sundasendid, mis pikema aja jooksul võivad hakata valu tegema. Gunnar Männiku raamat on vajalik ja ainulaadne õpik, kuidas kõige paremini kanda hoolt oma keha tervise eest. Siin on peatükid erinevate pillide mängijatele ja spetsiaalsed harjutused, mida me kõik peaksime iga päev tegema. See raamat võiks olla kohustuslik kirjandus kõikidele muusikutele.

Tõnu Kõrvits
helilooja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor

Saadavus kauplustes

25,50 €

delivery icon