Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

TUULEST VIIDUD
gallery icon
Galerii

TUULEST VIIDUD

On Ameerika kodusõjale eelnev rahulik ja rõõmus aeg. Kõik jututeemad keerlevad peo ümber, mis toimub Twelve Oaksis.

Scarlett on ilus, moekas, rikas ja ärahellitatud noor naine, harjunud saama oma tahtmist. Päev enne pidu kuuleb ta kuulujuttu, et tema armastatu Ashley kavatseb abielluda Scarletti nõo Melaniega. See jutt leiab ka kinnitust.
Peol on kõigi meeste pilgud, isegi abielus olevatel, suunatud Scarletti poole. Kuid tema süda on murtud ning ta ei tee ühestki neist välja. Lootuses Ashleyt armukadedaks muuta abiellub ka Scarlett, kuid kohe pärast sõja algust sureb tema abikaasa kopsupõletikku.
Alanud kodusõda põhja- ja lõunaosariikide vahel, mida ei peetud alguses kuigi tõsiseks, kujunes aga ootamatult suuri kaotusi kandnud veresaunaks.

Uues eestikeelses tõlkes ilmunud menukirjanik Margaret Mitchelli kirjandusklassika räägib unustamatu loo kiindumusest ja kaotusest, rahvuse lõhenemisest ja inimeste muutumisest. Lõunaosariikide lüüasaamise taustal jutustab autor ennekõike aga ilusa, isepäise ja ärahellitatud Scarlett O’Hara ja rabava õnneküti Rhett Butleri armastuse loo. Alates esmailmumisest inglise keeles aastal 1936 on „Tuulest viidud“ püsinud lugejate südames ja tõlgitud paljudesse keeltesse. 1939. aastal raamatu põhjal vändatud samanimeline linateos oli esimene värvifilm, mis võitis parima filmi Oscari.

Katrin Pauts soovitab: "Mu plikapõlve lemmikuid – isepäine Scarlett O’Hara ja tema imelik armulugu keerulise iseloomuga Rhett Butleriga mõjutasid mind teismeeas sügavalt ning otsisin sestpeale muudkui oma Rhetti. No ei tohtinud minu unistuste mees stabiilne, ohutu ja normaalne inimene olla! Klassikale on iseloomulik aeg-ajalt jälle aktuaalseks osutuda ja praegusel segasel ajal kajab see raamat küllap kenasti vastu."

Saadavus kauplustes

29,99 €

delivery icon