Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

TULEVIK ON MEIE TEHA. JONNAKA OPTIMISTI TEEJUHT KLIIMAKRIISIS

TULEVIK ON MEIE TEHA. JONNAKA OPTIMISTI TEEJUHT KLIIMAKRIISIS
gallery icon
Galerii

TULEVIK ON MEIE TEHA. JONNAKA OPTIMISTI TEEJUHT KLIIMAKRIISIS

Me suudame kliimakriisiga toime tulla. See raamat näitab, kuidas seda teha. Tulevik pole veel lõplikult kirja pandud ja meil on selleks kaks valikut. Tulevik sõltub sellest, milliseid otsuseid me teeme praegu. Kuidas me siis saaksime maailma lugu muuta?

„Tulevik on meie teha“ on praktiline, optimistlik ja innustav raamat, mis sobib igas vanuses lugejale, kõigile, kes tunnevad end kliimakriisiga silmitsi seistes jõuetuna. Meil on veel võimalus ohjeldada kliimamuutuste pikaajalisi mõjusid ja hoida ära kõige hullem. Me teame, mida tuleb teha, ja meil on selleks kõik vajalik olemas. Otsustav hetk on käes, sellest võib kujuneda meie tähetund. Ent meil tuleb tegutseda nüüd ja praegu.

Christiana Figueres ja Tom Rivett-Carnac veavad koos üht olulisimat kliimateemalist podcast’i „Outrage + Optimism“. Nad on asutanud organisatsiooni Global Optimism, mis on pühendunud uskumuste ja narratiivide muutmisele ning valitsuste, firmade ja kodanike innustamisele, et kaitsta kliimakriisi kahjude eest kõike, millest nad hoolivad. Figueres on endine ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni täitevsekretär ja Rivett-Carnac töötas tema alluvuses poliitikastrateegina. Nad on tuntud oma erakordse koostööle orienteeritud diplomaatia poolest, tänu millele võtsid 195 maailma riiki ühel häälel vastu pöördelise Pariisi kliimaleppe.

Loe katkendit Rahva Raamatu blogist!

Eva Truuverk, Rohetiigri eestvedaja ja maailmakoristuspäeva juht:

Elame erakordsel, väga kiirete muutuste ajal. Aga me ei tohi tulevikku karta. Vastupidi, me peame hoidma uudishimu ja optimismi. See raamat heidab valgust meie võimalustele ja valikutele alanud kümnendil. Kas ja kuidas me neid ideid rakendame, on juba igaühe enda teha. Lugeda ja kaasa mõelda tasub kindlasti.

Dr Annela Anger-Kraavi, Cambridge’i ülikooli kliimamuutuste poliitika uurimisgrupi direktor:

See raamat seob kliimamuutuste ajaloo, poliitika ja teaduse üheks terviklikuks looks, mis seletab praegust kliimakriisi ja annab lugejale juhised, mida ta ise kohe ja ka kaugemas tulevikus teha saab, et inimkond tekkinud olukorrast võimalikult hästi välja tuleks.

Timo Palo, Vabariigi Presidendi kliimanõunik:

Kliima soojenemisel võib igal kraadikümnendikul olla määrav tähtsus. Pariisi kliimaleppe arhitektid näitavad, et mitte vähem oluline pole soojenemise pidurdamisel meie mõtteviisi muutus, mis sillutab teed süsteemsetele muutustele. Optimismist pakatav lugemine.

Yuval Noah Harari:

See on üks inspireerivaimaid raamatuid, mida olen eales lugenud.

Richard Branson:

Sellest olulisemat raamatut pole olemas.

Matt Haig:

Igaüks peaks seda raamatut lugema.

Saadavus kauplustes

20,99 €

delivery icon