Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Teekond soovitud armastuseni
gallery icon
Galerii

Teekond soovitud armastuseni

Kas sina oled leidnud armastuse, mida soovid?

See esimest korda 1988. aastal ilmunud raamat on aidanud miljonitel paaridel maailmas oma suhet parandada.
Siin tutvustatav Imago suhteteraapia õpetab, kuidas teadvustada paarisuhtes toimuvat. Suhteravi nõuab kummagi kaaslase head tahet ja tööd iseendaga, tulemusena võite aga nautida armastavat ja toetavat suhet. Imago dialoogid õpetavad mõistma kaaslase käitumise alateadlikke põhjusi.
Raamatu autor, filosoofiadoktor Harville Hendrix on koos oma naise Helen LaKelly Huntiga Imago suhteteraapia rajaja. Tegemist on unikaalse paarisuhteteraapiaga, millest on kindlasti abi ka lapsevanematel. Autoritel on üle 30 aasta kogemusi koolitajate ja terapeutidena ning nende tööd on tõlgitud rohkem kui 50 keelde. Imago suhteteraapiat rakendab maailmas üle 2000 terapeudi. Harville’il ja Helenil on kuus last ning nad elavad New Yorgis ja New Mexicos.

Raamatu väljaandmise kohta Eestis ütlevad autorid: “Meile on suur au, et “Teekond soovitud armastuseni” ilmub nüüd ka Eestis – selles väikeses, kuid vapras riigis, kus kohtuvad ida ja lääs. Kuigi igatsus püsiva armastuse järele ning meeleheite ja konflikti vältimatus paarisuhetes tunduvad üldinimlikud, on käesoleva raamatu eesti keeles avaldamine tõend selle kohta, et sama üldinimlik on ka konfliktide ületamise ja ühenduse loomise protsess.”

Kahekümnenda aastapäeva uuendatud ja parandatud väljaanne.

Filosoofiadoktorite Harville Hendrixi ja Helen LaKelly Hunti uued eessõnad.

Katrin Saali Saul soovitab:
“On Sul mõnikord, olles uue partneriga tuttav vaid veidi, käinud peast läbi mõte: ”Kuigi oleme koos olnud nii vähe, on mul tunne nagu teaksin sind.” Déjà vu. Teineteise seltsis on väga kerge olla, kõigest saab rääkida.

Ning natuke aega hiljem: ”Veider, kuigi oleme tuttavad alles natukene, on mul tunne nagu oleksin sind alati teadnud, nagu tunneks ma sind juba kaua-kaua!”

Kui ollakse juba pisut rohkem tuttavad: ”Kui ma olen sinuga, tunnen ennast nii tervikuna, ma pole enam üksi, sa mõistad mind!”

Veel pisut hiljem: ”Ma armastan sind nii palju, et ei suuda sinuta elada! Ma vajan sind!”

Läbi aegade on püstitatud huvitavaid teooriaid selle kohta, mille alusel inimesed valivad endale paarilise, miks tõmbutakse. Harville Hendrix loob nende teooriate kõrvale uue, intrigeeriva hüpoteesi – imagoteooria, mis väidab, et valik toimub hoopis tuttavuse baasilt. Nimelt, meis kõigis on peidus Imagokuvand, mis ühendab endas meie ema, isa ja teiste oluliste mõjutajate kombineeritud positiivsed ja negatiivsed iseloomuomadused. Seega, me ei vali partnerit välja mitte selle pärast, et ta on noor, ilus või mõjuvõimas ega sellepärast, et tema kõrval tundud endale toredam, vaid selle pärast, et aju on ta tänu sellele, et partneril on sind kasvatanud ja mõjutanud inimeste positiivsed ja negatiivsed iseloomujooned lihtsalt ära tundnud. Just-just, ka negatiivsed!

Ajal, mil valime partnerit kohtume ju sadade inimestega, ent enamus neist jätab meid suhteliselt jahedaks. Vaid mõni neist pälvib me tähelepanu ja röövib rahu. Ning tihti on see seotud sellega, et ta tundub nii tuttav.

Kuidas õppida oma partnerit paremini tundma?

Kuidas tervendada partneri abil oma lapsepõlve hingehaavad?

Kuidas rääkida oma probleemidest nii, et sul jääks tunne, et sind on tõepoolest kuuldud ja mõistetud?

Need vastused leiad Harville Hendrixi raamatust. Leiad nii teoreetilised selgitused kui praktilised harjutused.”

basket icon

Toode on otsas