Бесплатная доставка!
Maheaedniku käsiraamat
Maailmas kasutatakse järjest rohkem keemilisi taimekaitsevahendeid. Sedasi aga kujundame ise mürgikindlaid kahjureid, hävitame nende looduslikke vaenlasi ja taimede tolmeldajaid, saastame keskkonda ja ohustame oma tervist.
Koduaia taimekaitses võiks kindlasti appi võtta looduslikud ja vähemmürgised putukatõrjevahendid. Taimedes sisalduvad ühendid võivad putukaid nii meelitada kui ka peletada, takistada söömist ja munemist, mõjutada nende arengut ja ka mürgitada. Luule Metspalu raamat selgitab, kuidas kõiki neid mõjusid kahjureid tõrjudes ära kasutada. Saate teada, kuidas rajada segu-, riba- ja ridakülve, kasutada elusmultši ja püünistaimi, rakendada peleta-meelita tõrjestrateegiat ja viljavaheldust. Õpite tegema taimeekstrakte, saate ülevaate putukaid peletavatest taimedest ning aias ja põllul tegutsevatest tähtsamatest kasuritest ja kahjuritest.
Luule Metspalu on putukate ja taimede suhteid aastaid uurinud, algul tegi ta seda TA Zooloogia ja Botaanika Instituudis, hiljem Eesti Maaülikoolis tudengeid õpetades. Ta on juhendanud ligi 50 kraadiõppurit ja kirjutanud u 350 artiklit. Luule Metspalu on mitme raamatu kaasautor ja rahvusvahelise teadusajakirja „Agronomy Research“ asutajaliige.
Eva Luigas soovitab: "Kui mõned aastad oma aias [taimsete kaitsevahenditega] keskkonnateadlikult toimetada, siis avastad, et ega enam polegi vaja kahjuritõrjega kogu aeg tegeleda, sest putukarahva hulgas on tekkinud tasakaal. „Pahasid“ on just nii palju, et“ head“ neist kõhu ilusti täis saavad. Ja kui selgubki, et mõni aasta on olnud söödikutele eriti soodne, no siis teed jälle Luule Metspalu õpetuste järgi mõne leotise ja aiaelu läheb jälle õigetesse rööbastesse tagasi."