Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

SURM VALGES PIDŽAAMAS
Galerii

SURM VALGES PIDŽAAMAS

Sam Richardsoni maamajja on kogunenud näitetrupp koos produtsent Basil Barnesiga ja näitekirjanik Rudolph Millariga, teatrimaailma tõusva tähega. Kolme rivaalitseva naisosatäitja, Clara, Angela ja Deirdre vahel valitsev pinge jõuab haripunkti, kui Deirdre leitakse valduse territooriumilt mõrvatuna. Kummalisel kombel on tal seljas valge pidžaama …

Surm valges pidžaamas“ on kirjutatud teise maailmasõja ajal, kuid silmatorkavalt muretul toonil. Selle esmatrükk ilmus 1944. aasta normeeritud toidu ja kasinuse päevil. Teoses heiastub Bude’i teatrivaimustus, ta kujutab teatrimaailma satiiriliselt, kuid leebe lõbususe ja kiindumusega.

Romaanis lahendatakse Briti traditsiooniliste krimilugudega sageli seostatavat maamaja mõistatust.

John Bude on kirjanikunimi, mille varjus peitus Ernest Carpenter Elmore (1901–1957), inglise teatriprodutsent ja -lavastaja ning krimi- ja fantaasiaromaanide autor. Suurema osa oma varasemast loomingust kirjutaski Elmore vabal ajal teatrigarderoobides. Kokku kirjutas ta koos hilisema kutselise kirjanikupõlvega John Bude’i nime all kolmkümmend krimiromaani. Elmore oli krimikirjanike assotsiatsiooni (CWA) üks alusepanijatest 1953. aastal.

Saadavus kauplustes

19,99 €

Püsikliendile

18,99 €