Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Sellised väikesed asjad
gallery icon
Galerii

Sellised väikesed asjad

On 1985. aasta Iirimaa väikelinnas. Jõulueelsed nädalad on söekaupmehest pereisale Bill Furlongile aasta kõige kiirem aeg. Ühel varahommikul kohalikku nunnakloostrisse sütt viies avastab Furlong midagi, mis sunnib teda silma vaatama nii oma minevikule kui kiriku meelevallas elava linna kaassüüdlaslikule vaikimisele.

Kiiresti rahvusvaheliseks menukiks saanud „Sellised väikesed asjad“ on südantliigutav lugu lootusest, empaatiast, sisekaemusest ja julgusest olude kiuste oma veendumustele truuks jääda. Raamat puudutab küll Iirimaa ikka veel valusaid teemasid, kuid samal ajal on see lugu palju avaram ja üldinimlikult mõistetav. „Sellised väikesed asjad“ jõudis 2022. aasta Bookeri preemia lõppvalikusse.

*

Claire Keegan on üks viimase aja tuntumaid ja tunnustatumaid iiri kirjanikke. Ta sündis 1968. aastal Wexfordis paljulapselisse perre ning kasvas üles talus. Temalt on ilmunud kolm lühijuttude kogumikku – „Antarctica“ (1999), „Walk the Blue Fields“ (2007) ja „Foster“ (2010) – ning jutustus „Sellised väikesed asjad“ (2021). Teoseid on pärjatud arvukate auhindadega ning tõlgitud kolmekümnesse keelde.

Kairi Look soovitab: “Iiri autor Claire Keegan on meister kirjeldama pealiskihi all luuravaid unistusi, armastust ja ihasid. Seekord vaatleb ta terava, ent empaatilise pilguga ühe Iiri küla elu, kus hoolega kokku klopsitud reaalsus ühel talvisel päeval järsku pea peale keeratakse. Napis, kuid tähendusrikkas loos on palju hoolimist, mõistmist ja piiritut soojust. Lisaks on Keegan ridade vahel ka väga naljakas – mida kõike me, hullukesed, endale valetamiseks ei tee!”

Saadavus kauplustes

21,99 €

delivery icon