Rahva Raamat logo
Kategooriad
  • Sisene
Rahva Raamat logo
Kategooriad
SALADUSLIK JUHTUM STYLESIS
Galerii

SALADUSLIK JUHTUM STYLESIS

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Saladuslik juhtum Stylesis” on Agatha Christie esimene kriminaalromaan, mille ta kirjutas Esimese maailmasõja ajal, kuigi ilmus see alles 1920. aasta oktoobris. Sel aastal saab Christie esikromaan saja-aastaseks. Juba selles esimeses raamatus tutvustas Christie lugejatele belgia sõjapõgenikku Hercule Poirot’d, inspektor Jappi ja kapten Arthur Hastingsit. Need tegelased esinesid hiljem suures osas tema raamatutest, kuigi neile tuli ka täiendust teiste uudishimulike uurijate kujul.

Raamatus asub Poirot lahendama ühe teda aidanud naise mõrva. Naise majas on parajasti külalisena ka kapten Hastings.

Saladuslik juhtum Stylesis” võeti hästi vastu. See meeldis nii lugejatele kui ka kriitikutele ning sellega oligi Agatha Christie kirjanikukarjäär alanud. Christie ise pidas seda romaani samuti enda jaoks oluliseks ning nimetas hiljem isegi oma maja Stylesiks.

Indrek Hargla soovitab: "Kriminullikirjanik peab olema esiteks hea kirjanik, teiseks suurepärane mustkunstnik ja kõige vähem peaks ta olema sotsiaalne kommentaator ja trollija. Unustage see moodne skandinaavia kiibitsemine ja lugege klassikat. Paremini kui Christie kriminulle kirjutada ei ole võimalik."

Rahva Raamatu kirjastaja René Tendermann soovitab: Selle romaani lugemine on nauding. Ja tõlge on pagana hea."

Saadavus kauplustes

24,99 €

Püsikliendile

23,74 €