Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Saatus koosneb juhustest
gallery icon
Galerii

Saatus koosneb juhustest

Raamat on oodatud järg menukale kriminaalromaanile „Eranuhke ei armasta keegi“, mille tegevus toimub väljamõeldud Eestis, mis säilitas pärast Teist maailmasõda oma iseseisvuse.

1961. aasta sügis Eestis on kuldsemast kuldsem. Ameerikast Viljandisse naasnud eradetektiiv Paul Johnson tunneb end siin iga päevaga üha kodusemalt. Pärast esimest mõrvajuhtumit, mis ta kasiinopealinnas hoobilt tuntuks tegi, kulgeb elu etteseatud rööbastes vaikselt, end kindlalt edasi.
Särtsakas sekretär Eva aitab kinni nabida pisisuli, kes tenniseklubi liikmete kodusid puistas. Seejärel otsustab Paul parema puudumisel vastu võtta lihtsa tööotsa – leida üles üks sekretärineiu. Miski ei anna märku, et lause „Üks inimene on kadunud ja ma arvan, et ta ei teinud seda oma vabast tahtest“ viib lõpuks painavalt sünge saladuse jälile. Ühel hetkel käib vihmamärjas öös jaht elu ja surma peale ning kõigi osaliste saatus on ükskõikse juhuse meelevallas.

Gert Kiileri 2022. aastal ilmunud kriminaalromaan „Eranuhke ei armasta keegi“ valiti Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia, A. H. Tammsaare nimelise kirjanduspreemia, Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna ja Betti Alveri kirjandusauhinna nominendiks.

Jaan Martinson: „Kiileri esimene krimilugu tuleb ära märkida viie tärniga ning lisada selgituseks: maailmatase.“

Karl Martin Sinijärv: „Laialaba labidaga öeldes on tegemist peaaegu parima eestikeelse algupärase kriminaalromaaniga üle aegade.“

Saadavus kauplustes

24,99 €

delivery icon