Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Saatanlik MRP
gallery icon
Galerii

Saatanlik MRP

Autor

Tiit Made

Saatanlik MRP” teeb põhjaliku kokkuvõte üle 80 aastat tagasi Ida-Euroopa, eriti Balti riikide rahvastele suurt traagikat ja hävingut kaasa toonud Saksamaa ja Nõukogude Liidu vahel sõlmitud vastastikuse abistamise lepingu toimimisest. Seda lepingut tuntakse Molotovi-Ribbentropi paktina (MRP). Stalinlik NSV Liit jagas hitlerliku Saksamaaga Euroopa omavahel mõjusfäärideks.

Raamatus käsitletakse MRP sõlmimise tagamaid ja protsessi, sellest tulenenud baltisakslaste ümberasustamist Eestist, Lätist ja Leedust Saksamaale ja Poola aladele. Arutletakse 1930. aastate Eesti välispoliitika toimimise üle. Kirjeldatakse Molotovi-Ribbentropi paktiga paika pandud Poola jagamist Saksamaa ja NSV Liidu vahel ning sitkete soomlaste Talvesõda Punaarmeega. Põhjalikult on käsitletud Stalini ja Molotovi poolt Balti riikidele peale surutud baaside lepingute sõlmimist, Balti riikide okupeerimist ning eeslaste, lätlaste ja leedulaste küüditamist ja represseerimist. Lõpuks on ülevaade kuidas Eestist, Lätist ja Leedust NSV Liidu Rahvasaadikute Kongressi liikmeteks valitud rahvaasemikud saavutasid Moskva Kremli Kongresside palees revanši ja surusid läbi MRP õigustühiseks ja kehtetuks tunnistamise selle lepingu sõlmimise hetkest peale.

See ajalooraamat on mõeldud igaühele, kes tahab mäletada, mis häda ja viletsust võib ühele väikesele rahvale kaasa tuua fataalne patatamatus, kui tal on naabriks šovinistlik ja vallutamishimuline suurriik, kes ikka ja jälle on valmis oma naabritelt territooriumi kahmima ning tema linnu, rahvast ja kultuuri hävitama.

Juhan Liiv on rohkem kui 100 aastat tagasi hoiatanud: „Kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta.”

Saadavus kauplustes

19,99 €

delivery icon