Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

PUNANE TERROR VALGUB ÜLE RIIGIPIIRI

PUNANE TERROR VALGUB ÜLE RIIGIPIIRI
Galerii

PUNANE TERROR VALGUB ÜLE RIIGIPIIRI

Oli aeg, kus Võrumaa väikestes külades elati töö- ja armastuserohket igapäevast pereelu. Saadi lapsi, hariti maad, kasvatati loomi ning pingutati püksirihma, et elamist tasapisi paremaks ehitada. 

Konstantin Pätsi poolt Eestisse lubatud Vene väed muutsid kõik – riik kaotas iseseisvuse, peremeestelt võeti talud. Algas vägivaldne kolhooside moodustamine, kus maad liideti ja loomad aeti ühte karja. Liitumise vastased kägistati nõusse ülikõrgete maksude ja piiratud turustamisvõimalustega. Iga piirkond pidi välja saatma oma kulakud. Kulakuteks aga tehti need, kes olid varem oma tööga veidigi midagi saavutanud – maja plekk-katusest ja kivimüüridel aidast sai kriminaalkuritegu. Surmalaagritesse viidud meestel tagasiteed ei olnud. Siberisse küüditatud tublid eesti naised suutsid karmil ja viletsuserohkel Venemaal ellu jääda, lapsed üles kasvatada ja aastate möödudes kodutee jalge alla võtta. Aga tagasi tulla pole enam kusagile – talud on hävitatud ja küladki kadunud. 

Dokumentaalne romaan "Punane terror valgub üle riigipiiri" annab ülevaate sellest, mis juhtus paljude külade ja perekondadega noil pöördelistel aegadel, kui nõukogude vallutajad sõjamasinatega Eestisse sõitsid. 

Mõtteliselt võib käesolevat raamatut vaadata järjena Uido Truija romaanile "Kui võim läheb hulluks", mis ilmus aastal 2012.

Toode on otsas