Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

PILDILT KUKKUJAD
Galerii

PILDILT KUKKUJAD

Tiina Laanemi kolmas romaan käsitleb ühe perekonna elu ja saatust 20. sajandi pöördelistel hetkedel. Sündmustik hakkab hargnema 1930. aastate Tallinnas, kus kunstiõpinguid alustanud Emilie Sarnet trotsib nii sotsiaalseid eelarvamusi kui ka isiklikke hirme, kuni suur sõda kõike pöördumatult muudab. Loo teine pool ulatub tänapäevani, kus Emmi pojapojad, fotokunstnikud Bruno ja Marvin püüavad jõuda tippu, seistes silmitsi moodsa aja peibutiste ja kompromissidega. Asja ei tee kergemaks naine, kes köidab mõlemat meest.
„Pildilt kukkujad“ on lugu vabast tahtest ja selle võimalusi pidevalt ähvardavast tegelikkusest, igavesest küsimusest: miks ja kuidas võidelda, kui jumalad kas naeravad või vaikivad? Kumb valida: kas kutsumus või armastus? Mida õieti tähendab elu, kui teostamata ähvardavad jääda nii ambitsioonid kui ka tunded?

Tiina Laanemi samanimelist näidendit „Pildilt kukkujad”, mille lavastas Andres Noormets mängitakse ka 2016/2017 hooajal Vanemuise Teatris. Peaosades on Merle Jääger ja Aivar Tommingas.

Tiina Laanem on eesti kirjanik ja kirjastaja. Tema debüütromaan „Väikesed vanamehed” võitis 2006. aastal Eesti Kirjanike Liidu korraldatava romaanivõistluse ning võeti lugejate poolt väga hästi vastu. Tema sulest on ilmunud ka romaan „Sidrunid ja siilid” ja novellikogu „Õnnelik jää”, teda on nomineeritud kahel korral Tuglase novellipreemiale.
Lisaks on lavale jõudnud neli näidendit: „Väikesed vanamehed” (Ugala Teater, 2010. a), „Nähtamatu maja” (Endla Teater, 2012. a), „Estonian Hikikomori” (VAT Teater, 2015. a.) ja „Pildilt kukkujad” (Teater Vanemuine, 2015. a).

Saadavus kauplustes
17,49 €

4,99 €

-71%

Püsikliendile

4,74 €