Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

PEHME LINN
gallery icon
Galerii

PEHME LINN

David Simi raamat "Pehme linn" käsitleb kaasaja suurimaid väljakutseid: kuidas tagada ja parandada kvaliteetse elukeskkonna kaudu inimeste elukvaliteeti kesk tihenevat linna, kliimamuutust ja digitaliseerunud ühiskonnakorraldust. See räägib lihtsusest ja mugavusest, tihedusest, millel on inimlik mõõtkava. Pehme linn kohaneb meie pidevalt muutuvate vajadustega, toidab meie suhteid ja mahutab meie argiseid asjaajamisi ja naudinguid. Raamat on omamoodi laiendus 2015 eesti keeles ilmunud Jan Gehli raamatule "Linnad inimestele", kes on kirjutanud ka Simi raamatu eessõna.

Raamatus tutvustatakse Skandinaavia inimkeskset ja inimmõõtmelist linnaplaneerimist, mille eesmärk on toetada kohalikku, toimivat ja jätkusuutlikku elukeskkonda. Paralleelselt käsitletakse ühiskondlike, ruumilisi ja keskkonnaküsimusi, samuti on teooria ja ideaalid kõrvuti reaalsete näidete ja lahendustega olemasolevatest keskkondadest üle maailma. Raamat ei eelda eelteadmisi, kuna on kirjutatud arusaadavas ja kohati isegi poeetilises keeles. Teisalt on see tõhus tööriist erialainimestele, kes puutuvad kokku ehitatud keskkonna kujundamisega erinevatel tasanditel.

Nii nagu "Linnad inimestele", on ka see raamat hea kaaslane arhitektidele, planeerijatele, otsustajatele, arendajatele, aga eelkõige kõigile meile, kes me elame ja teeme oma igapäevaseid käike ja valikuid kohalikus linnalises keskkonnas. Ta võiks olla oluline mõjutegur, et ka meie kohalik elukeskkond toetaks inimkesksema ruumi kujunemist ja seeläbi linnade elukvaliteedi tõusu.

Eriti ajakohane on raamat kliimamuutuse süvenevas olukorras, pakkudes kaasaegseid lahendusi kuidas muuta linnakeskkonda kliimamuutusele vastupanuvõimelisemaks ja samal ajal kogukonda teenivaks. Ka meie kliimas saab argielu linnas pakkuda naudinguid, tervist ja rõõmsaid hetki. Elagu pehmed linnad ja jätkusuutlik hedonism!

David Sim on UK päritolu arhitekt, kes on aastaid töötanud Rootsis Ralph Erskine käe all ning liikunud sealt edasi Gehl Arhitektide kontorisse Taanis, kus ta viimased aastad ka partnerina töötab. Seal büroos on sündinud ka raamat "Pehme linn".

Saadavus kauplustes

25,99 €

delivery icon