Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Niki Lauda
gallery icon
Galerii

Niki Lauda

Niki Lauda oli motospordi üks eredamaid tähti – suurepärane sõitja ringrajal ja väga armastatud kolleeg raja kõrval. Teda loetakse üheks andekamaks vormelisõitjaks läbi aegade, kelle karjäär ja väljaütlemised muutsid tänapäeva vormel 1 sporti.

1976. aastal juhtus Niki Laudaga Nürburgringil ränk avarii, kus ta jäi põlevasse vormelisse kinni ja sai seetõttu ulatuslikke põletushaavu. Kuigi Lauda oli pärast õnnetust isegi teadvusel ja suutis püsti seista, langes ta hiljem koomasse. Haiglas tehti talle viimne võidmine ja inimesed kirjutasid järelehüüdeid, sest olukord paistis lootusetu, aga kõigest hoolimata jäi Lauda ellu ja paranes kiiresti.

Juba kuus nädalat pärast kurikuulsat õnnetust istus Lauda tagasi Ferrarisse, et kaitsta oma esimest maailmameistritiitlit. Vormelisõitja Jackie Stewart nimetas seda „kõige julgemaks teoks, mida spordis nähtud“. Niki Lauda ja James Hunt said jätkata oma kuulsat duelli, mida on kujutatud ka filmis „Võidu nimel“. Hooaja viimasel etapil Jaapanis oli ilm kohutav ja sõidutingimused ohtlikud. Laudal oli napp edumaa ja tal tuli langetada raske otsus – tormiline draama selle ehedaimal kujul.

Pärast erakordset paranemist võitis Lauda 1977. aastal taas MM-tiitli ja 1984. aastal, pärast karjääripausilt tagasitulekut, veel ühe McLarenil sõites. Kui ta viimaks kiivri lõplikult varna riputas, asutas ta lennufirma ja pidi tegelema laastavate tagajärgedega, kui üks tema lennukitest alla kukkus ja kõik 223 pardal olnut hukkusid. Hiljem naasis Lauda spordi juurde eri juhirollides ja tal õnnestus veenda Lewis Hamiltoni Mercedesega liituma.

Motospordiajakirjanik ja käesoleva raamatu autor Maurice Hamilton puutus Laudaga esimest korda kokku juba 1971. aastal, nüüd jutustab ta Lauda tähelepanuväärse eluloo. See raamat põhineb sõprade, pereliikmete, konkurentide ja kolleegidega tehtud intervjuudel, olles austusavaldus sellele vaprale ja tagaigatsetud vormel 1 staarile.

Saadavus kauplustes

27,50 €

delivery icon