Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Minu saatuslik Eesti
gallery icon
Galerii

Minu saatuslik Eesti

Kas Arnold Rüütlil oli eetiline Eesti Vabariigi presidendiks kandideerida?
Mis on Eesti naistes nii võluvat, et nendega abielluma peab?
Kuidas näeb ja mida arvab ”peaaegu eestlane” ehk viimased 20 aastat Eestis elanud soomlane Markku Lehtonen Eesti poliitikast ja muust siin toimuvast?

Markku Lehtonen (s. 1951) on Eestimaa radu käinud väga kaua. Esimest korda tuli ta Tallinnasse 1972. aastal. Pärast seda muutusid külaskäigud Eestisse regulaarseteks, sest teda sidus Soome lahe lõunakaldaga nii abielu eestlannaga kui ka töö Soome turismigruppide reisijuhina. 

1984. aastal hakkas ta Soome rahvaülikoolides õpetama eesti keelt. Ametikoht Turu linnavalitsuses andis talle võimaluse olla Soome-Eesti omavalitsuste koostöö korraldajate hulgas ja peagi hakkas ta osalema ka sõprusühingute tegevuses.1990-ndate teisel poolel tõi elukorralduse muutus ta Haapsalu püsielanikuks ja turismiettevõtjaks.

Humoorikal moel kirjeldab ta oma kokkupuuteid paljude tuntud ja vähem tuntud inimestega alates KGB kaastöötajates kuni Eesti Vabariigi uusaegsete presidentideni. Saame teada, kui innukalt toetasid Eesti vabadusliikumist tavalised soomlased ja võime lugeda ka Eesti uuema ajaloo seikadest. Lehtonen on hoolega jälginud Eesti arengut ja mitmed tänapäeva Eesti poliitikud saavad tema karmi kriitika osaliseks.

Ei, see ei ole järjekordne ”Minu...” sarja raamat. See raamat on hoopis teine tase.

basket icon

Toode on otsas