Piegāde ir bezmaksas!
Rupi Kaur alustas enese väljendamist kunsti kaudu juba viieaastaselt, mil ema ulatas talle pintsli ning soovitas joonistada kogu südamest. Õpingute ajal Waterloo Ülikoolis avaldas Rupi oma kulu ja kirjadega esimese luulekogu, milleks oli just „mesi ja piim“ ("milk and honey") aastal 2014. „Mesi ja piim“ sai rahvusvaheliseks fenomeniks mida on tõlgitud enam kui 30 keelde ning müüdud üle 2,5 miljoni eksemplari.
Oma luules käsitleb Rupi mitmeid teemasid nagu armastus, kaotusvalu, trauma, tervenemine, naiselikkus, migratsioon, revolutsioon.
Raamatut loetakse üheks viimaste aastate kõige sensatsioonilisemaks ja populaarsemaks kogu maailmas ning selle mõju luuleraamatute turule kestab siiani.
Raamatust:
„mesi ja piim on
luulekogu
armastusest
kaotusest
traumast
ärakasutamisest
tervenemisest
ja naiselikkusest
see on jaotatud neljaks osaks
igal peatükil on erinev eesmärk
rääkida erinevast valust
ravida erinevaid südamehaavu
mesi ja piim viib lugejad
teekonnale läbi elu kibedaimate hetkede
ja leiab neis kõigis midagi magusat
sest kõikjal leidub midagi magusatkui sa oled vaid valmis otsima“
„Rupi Kauri raamat on ehedalt naiselik, see räägib südamevalust ja lahkuminekust, enda üleskorjamisest ning edasielamisest. Värskelt lahkuläinule võib isegi teraapiliselt mõjuda.
Ma ei ole luuleinimene. See tähendab, et lasteluuletusi loen küll, aga täiskasvanute omadest ei saa ma eriti aru. Nii oli mulle endalegi suur üllatus, et olin võtnud pähe nimetatud luulekogu lugeda (ja võibolla isegi koju osta). Pärast läbilugemist võin öelda, et need on nii arusaadavalt kirjutatud, et isegi mina sain aru, mida luuletaja öelda tahtis.“ Monika Siil