Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

MARLOW' MÕRVAKLUBI
gallery icon
Galerii

MARLOW' MÕRVAKLUBI

Judith Potts on 77-aastane ja õnnelik nagu linnuke oksal. Ta elab üksinda oma päevinäinud häärberis Marlow linnakese serval ja nii talle just meeldibki – kellelgi pole tema tegemistega asja, keegi ei nääguta, kui palju viskit ta võib juua, ning kas teha tuleks midagi targemat, kui ajalehtedele ristsõnu koostada.

Ühel õhtul Thamesis ujumas käies satub Judith aga jõhkra mõrva tunnistajaks. Kuna politsei ei usu tema jutust sõnagi, otsustab tragi vanaproua asja ise uurima hakata. Juhuse tahtel leiab ta endale paar ootamatut abilist: Suzie on kohalik „maa sool“ ja koerajalutaja, Becks aga vikaari äärmiselt siivas ja veidi peps abikaasa. Koos saab neist Marlow’ mõrvaklubi.

Kui leitakse järgmine laip, on naistel selge, et lood on kurjad – nad seisavad vastamisi päris elus sarimõrvariga. Ja mõistatus, mida nad on lahendama asunud, võib osutuda lõksuks, millest nad ei pruugigi pääseda …

Jaan Martinson soovitab:Gerontoloogilised krimkad, kus kuritegusid lahendavad kirjade järgi vanad ja väetid, kes tegelikkuses seda ei ole, pole kaugeltki uus trend, pigem unustatud vana, kui meenutada miss Marple’it.

Judith Potts, britt, 77 aastat vana. Elab üksi Marlow linnakeses Thamesi ääres. Koostab ja lahendab ristsõnu. Trimpab mõnuga viskit, teinekord pisut rohkem kui peaks, aga kes tuleb talle seda ütlema. Käib õhtuti ujumas, seljas eevatrikoo. Ühel õhtusel ujumiskäigul satub ta peale, kuidas ülejõe naaber surnuks tulistatakse. Mõistagi helistab ta politseisse, kes, justkui sealmail tavapärane, asja tõsiselt ei võta. Seega ei jää nutikal ja kangekaelsel Judithil üle muud, kui mõrvari väljaselgitamine enda õlule võtta. Taeva tahtel ei pea ta tegutsema üksi, vaid temaga liitub Suzie – maa sool ja koerajalutaja, kes märkab ja teab nii mõndagi – ning Becks, kohaliku vikaari korralik abikaasa. Kokku saab Marlow mõrvaklubi.

Tuleb tunnistada, et geronoloogilised krimkad pakatavad optimismist. Ei ole need vanadaamid nii äbarikud midagi, kui suudavad vaimu ärksa hoida. Ja nagu selgub, võib vanuigi endas leida seda, mis aastakümneid peidus olnud.

Saadavus kauplustes
24,99 €

18,80 €

-25%
delivery icon