Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

MAAG
Galerii

MAAG

Fowlesi loomingus on korduvaks motiiviks kangelase konflikt eneseteostuse ning ühiskonnas eksisteerivate reeglite vahel. Tihti juhatab kangelast vabaduse poole keegi saladuslik tundmatu ning teetähiseks pole mitte keelud ja käsud, vaid üha uued mõistatused. Nii satub ka „Maagi” minategelane Nicholas Urfe ühel Kreeka saarel psühholoogilisse mängu, milles põimuvad tihedalt reaalsus ja illusioonid.

Eessõnas Fowlesi peateoseks peetud „Maagile” on autor öelnud, et raamatu tähendus on just see reaktsioon, mille raamat lugejas esile kutsub, ning ta ei taha öelda, nagu oleks olemas mingi „õige” reaktsioon.

Kirjanik Eia Uus soovitab: "John Fowlesi “Maag” on müstiliselt köitev romaan, mille 728 lehekülge tagab, et veedad loo ja tegelastega nii päevi kui öid. Et tegevus leiab aset kuumal Kreeka saarel, kannab teos endas lõputut suve ning et autor on Fowles, jagub psühholoogilist pinevust kuni lõpuni."

Kirjanik Jan Kaus soovitab: "John Fowlesi “Maag” püstitab põhjapaneva küsimuse: kas inimene peaks teostama armastuse kaudu iseennast või iseenda kaudu armastust?"

Kirjanik Paul Raud soovitab: “Nagu pisikene Kreeka saar, millel toimub romaani tegevus, on ka „Maag“ ise petlikult tavaline, kuid mida sügavamale raamatusse süveneda, seda rohkem avanevad lugejale sünged saladused ja peadpööritavad keerdkäigud. Fowlesil on õnnestunud luua omamoodi teatraalne raamat – maskide, kostüümide ja lavadegagi –, kuid kõige selle salapära ja meelepette keskelt vaatab ometi vastu inimene oma lihtsuses. Armastusromaan, mis imeb lugeja igaveseks oma otsatute kihtide ja lõputute peeglite vahele ning jätab igal juhul kustumatu mulje.”

Kirjastaja René Tendermann soovitab: "Kui seate endale sel aastal eesmärgiks lugeda läbi ainult ühe väga hea raamatu, siis olgu selleks “Maag”."

Saadavus kauplustes

27,50 €

Püsikliendile

26,13 €