Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Ma vallutan lossi
gallery icon
Galerii

Ma vallutan lossi

Cassandra Mortmain on 17-aastane vaheda pilgu ja elava kujutlusvõimega neiu, kes unistab kirjanikuks saamisest. Boheemlasliku perekonnaga vanas armetus lossis elamine annab talle lõputult ainest humoorikateks ja leebe irooniaga vürtsitatud päeviku-sissekanneteks. Sel moel oma kirjutamisoskust lihvides õpib Cassandra lagunevat lossi ja selle isevärki asukaid justkui vallutama.
Kahe ameeriklase ootamatu küllasaabumine toob lossielanike eluproosasse aga otsustava pöörde ning Cassandra südamesse esimese armumise väratuse…

Autorist:

Dorothy (Dodie) Gladys Smith (1896–1990) sündis Inglismaal Lancashire’i krahvkonnas. Londoni Kuninglikus Akadeemias lavakunsti õppinud ja lühikest aega näitlejana tegutsenud naisest sai üks oma põlvkonna edukaimatest näitekirjanikest, kes kasutas ka varjunimesid C. L. Anthony ja Charles Henry Percy. Oma esimese, 1948. aastal ilmunud romaani „Ma vallutan lossi“ kirjutas Smith pärast Ameerika Ühendriikidesse kolimist. Romaani saatis kohene edu ning see adapteeriti lavalaudade jaoks juba 1954. aastal.

Lugejate seas armastatud näidendeid, stsenaariumeid, autobiograafiaid ja romaane on viljaka kirjaniku sulest tulnud veelgi. Tuntuim nende seas on 1956. aastal ilmunud lasteraamat „Sada dalmaatsia koera ja veel üks“ („The Hundred and One Dalmatians“). Smith sai imearmsa loo kirjutamiseks inspiratsiooni, kui peretuttav märkis kord tema dalmaatslaste punti silmitsedes, et neist saaks kauni kasuka – kirjanik armastas koeri ja oli ühel hetkel üheksa dalmaatsia koera omanik.

Saadavus kauplustes

20,99 €

delivery icon