Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

LUX GRAVIS EHK RASKE VALGUS
Galerii

LUX GRAVIS EHK RASKE VALGUS

Meid ümbritseb tuleviku ja mineviku võrgustik: juurdepääsupunktid, juhuslikud süsteemihäired ning inimesed, kes vastutavad kõige selle turvalisuse ja hoolduse eest. Kui oled ühena neist sündinud, ei põgene sa oma saatuse eest.

Rooma leegionär, araabia poiss Inglise kloostris, valgustusajastu teadlane, vaid teadvusena eksisteeriv uurija – need on mõned tegelased väga erinevaist maailmaist, tegelased, kes ometigi kohtuvad kahte aastatuhandet hõlmavate sündmuste jadas.

„Lux Gravis” on lugu ajast, mis oleks võinud kulgeda teistsugust rada pidi. Ajalookroonika ja ulmemüsteeriumi elemente kombineeriva romaani tegelased ja sündmused on reaalsed, heites hoopis uut valgust mitmele Euroopa ajalugu mõjutanud otsusele.

Mihkel Kunnus soovitab: "Üks mu lapsepõlve eredamaid ja kaasakiskuvamaid lugemiselamusi oli Jules Verne'i „Saladuslik saar“. Hiljem olen mõelnud, et kas see raamat oleks mõjunud nõnda ka siis, kui oleksin olnud tüdruk – pole seal ju ühtegi naistegelast! Igatahes Lux Gravisega on samamoodi. Tegelasteks on mungad, rüütlid ja teised enesest suurema teenimisele pühendunud mehed (täpsemini: sool puudub igaugune tähtsus). Mis on see enesest suurem? Raske valgus."

Toode on otsas