Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

LOOMISE VÄGI. KIHNU ROOSI KÄSITÖÖKOGU

LOOMISE VÄGI. KIHNU ROOSI KÄSITÖÖKOGU
Galerii

LOOMISE VÄGI. KIHNU ROOSI KÄSITÖÖKOGU

Kihnu Roosi on tuttav paljudele eesti käsitööhuvilistele, tema käsitöökogu vastu tuntakse huvi nii Eestis kui ka välismaal. Roosi käsitöökogu on eelkõige killuke Eesti lähiajaloost, kus ühe inimese elu ja saatust on mõjutanud nii omanäoline kohalik kultuuripärand kui ka 20. sajandil toimunud pöördelised ja traagilised ajaloolised sündmused. Raamat toetub Roosi isiklikele mälestustele ja õpetustele, mis on seotud tema lapsepõlve, nooruse ja küpse eaga. Eriline rõhk on käsitööl, käsitöös kasutatavate märkide ja värvide tähendustel, rahvapärastel kommetel ja uskumustel, mis on seotud kihnu käsitööga. Kogumikus on ligi 1300 fotot ja illustratsiooni.

Raamat on sündinud kirjavahetusest Roosiga, mille alusel ilmus 2005. aastal Kihnu-teemaline peatükk autori ingliskeelses doktoriväitekirjas, mille ta kaitses Helsingis kõrgeimale akadeemilisele hindele laudatur. 2010. aastal ilmus see uurimismaterjal täiendatud kujul raamatus “Minu ajalugu”. Kuna raamatud müüdi hämmastava kiirusega läbi, on Eesti Kultuuriministeeriumi programmi “Kihnu Kultuuriruum 2015-2018” toel valminud uus väljaanne “Loomise vägi”.

Raamatu autor, kunstidoktor Kärt Summatavet on ehtekunstnik, graafik, disainer. Ta on esinenud paljudel näitustel ja tema loomingut on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste innovatsioonipreemiatega. Ta töötab õppejõuna Eestis, Soomes ja Hiinas ning on külalislektor mitmetes välisülikoolides. Tema akadeemiline töö on seotud pärandtehnoloogiate sügavamate tähenduste sidumisega kaasaegse tootearenduse, ettevõtluse, loovuse ja innovatsioonitegevustega.

Fotod: Kärt Summatavet, Märt Summatavet

Toode on otsas