Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-Raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

LINDUDE JA JOONISTE KAARDIMÄNG

LINDUDE JA JOONISTE KAARDIMÄNG
gallery icon
Galerii

LINDUDE JA JOONISTE KAARDIMÄNG

Lindude ja jooniste kaardimängu tutvustus

Mängu osad

30 värvilist mängukaarti 2 erineva mängu mängimiseks mitmel erineval viisil.
2 kaarti jooniste näidisseletusega ja mängujuhendiga

Kelle mõeldud?

Kaardimäng on mõeldud üle 12 aastastele lastele, kes oskavad juba inglese keelt ja tunnevad erinevaid geomeetria kujundeid. Mängida saab paaris või näiteks kogu klassiga. Lindude mäng sobib hästi inglise keele tundi linnuliikide õppimiseks. Jooniste seletamismäng sobib põhikooli matemaatika tundi.

Mängu käik lindude mängul

Esmalt võetakse aeg ja õpitakse fotode järgi linnuliike tundma.

Mängija võtab kaardipakist 30 mängukaarti ja segab kaardipaki korralikult läbi. Üks mängija tõmbab endale 5 mängukaarti. Mängukaartide võtja ütleb võistleja(te)le linnuliigi eesti keeles ja arvaja peab ütlema selle inglise keeles. Võib teha ka, et mängukaartide võtja ütleb linnuliigi inglise keeles ja arvaja peab ütlema selle eesti keeles.

Teine võimalus on küsida mängukaardil oleva linnuliigi esimene täht ja tähtede arv sõnas, kas inglese või eesti keeles ja arvaja peab hakkama tähti pakkuma, mis linnuliigi nimes on. Seejärel osad vahetatakse. Võidab see mängija, kes arvab ära rohkem õigeid vastuseid.

Kolmas võimalus on mängida eesti keeles või inglise keeles aja peale ja näiteks ära arvata pilti vaadates kaardil olev linnuliik. Küsija peab mängukaardi all osal oleva linnuliigi nime kinni katma, et arvaja ei näeks õiget vastust. Ära võiks arvata 10 mängukaardil olev linnuliik. Seejärel võib osad vahetada. Kes arvab kõige rohkem vastuseid õigesti, ongi mängu võitja.

Linnufotode autor: Eero Kiuru (erakogu)

Mängu käik kujundite mängul

Mängukaardid segatakse. Üks mängijatest tõmbab 30 mängukaardiga kaardipakist 5 mängukaarti ja hakkab teisele või teistele mängukaardil olevat kujundit sõnade abil selgitama. Arvajatele ei tohi joonist näidata. Joonise juurde märkida palun ka joonise number. Kui 5 joonist on selgitatud siis võib koos vaadata joonistused üle, millised joonistused selgituse järgi tulid. Jooniseid võib selgitada iseseisvalt selgitades või näidisselgitust lugedes. Seejärel osad vahetatakse ja teine mängija hakkab selgitama joonist. Võidab see mängija, kes joonistab selgituse peale kõige rohkem sarnaseid kujundeid, võrreldes mängukaardil olevatele kujunditele. Jooniste selgitamismäng õpetab jooniste selgitajal tähele panema jooniste erinevaid komponente, planeerima jooniste tegemist, õpetab väljedusoskust ja õpetab tundma geomeetria kujundeid. Jooniste joonistajale õpetab antud mäng kuulamisoskust, geomeetria kujundite tundmist. Jooniste selgitamismängu saab mängida viiel erineval viisil:

1.Jooniste selgitaja selgitab jooniseid ilma, et joonistaja võiks täpsustavaid küsimusi joonistamise ajal küsida.

2. Jooniste selgitaja selgitab jooniseid ja küsijal on õigus kas mingi aja jooksul või piiramatu aja jooksul küsida täpsustavaid küsimusi jooniste selgitaja käest.

3. Lepitakse kokku mängu alguses, mitu küsimust võib joonistaja lisaks selgituse saamisele küsida ja joonistaja küsib vastava arvu täpsustavaid küsimusi.

4. Jooniste selgitajal on piiratud aeg joonise selgitamiseks.

5.Joonise selgitajal ja jooniste joonistajal on mõlemal piiratud aeg, et joonist selgitada ja joonist joonistada.

Saadavus kauplustes

17,99 €

delivery icon