Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

LAUAMÄNG KATAMINO (REISI)
gallery icon
Galerii

LAUAMÄNG KATAMINO (REISI)

Kui vaadata kõrvalolevat mängupilti, siis võivad paljud mõelda ilmselt järgmist: „Ilusad klotsikomplekt, kuid paraku olen ma juba vanem kui 3 aastat...”. Sellest, et mängu komponentideks on värvilised klotsid, ei maksa siiski teha järeldust, et Katamino on ainult lastele mõeldud mäng. Pealtnäha meenutab see küll ehitusklotsidega konstruktorikomplekti, kuid tegelikkuses on Katamino mängimine suurepärane ning arendav loogikamäng, mis on mõeldud erinevas vanuses inimestele. Katamino raskemate versioonide lahendamine pakuks kõva peamurdmist ka igale matemaatikaprofessorile!

Katamino põhikomponentideks on lisaks mängulauale „pentaminod” — erineva kuju ning värviga klotsid, mis on oma pindalalt tegelikult kõik ühesuurused. Igaüks kaheteistkümnest erikujulisest pentaminost moodustub täpselt viiest erineval moel ühendatud kuubikust. Lisaks pentaminodele on mängukarbis ka mõned väiksemad klotsid, mis on mõeldud kergemate mänguversioonide jaoks ja tagavad, et mängida saaksid ka nooremad mängijad.

Katamino põhimäng on huvitav ka sellepoolest, et seda saab mängida üksinda. Reegliraamatus toodud tabelite alusel pead paigutama teatud hulga kindlaid pentaminosid kindlaksmääratud suurusega nelinurksele alale mängulaual nii, et kõik klotsid sobiksid omavahel kokku ning kogu mänguala oleks täidetud. Mida suurem on mänguala, seda rohkem pentaminosid tuleb omavahel perfektselt kokku sobitada ning seda keerulisemaks muutub mäng. Reegliraamat sisaldab sadu erinevate raskusastmetega kombinatsioone ja ülesandeid, seepärast pakub Katamino huvitavat ja arendavat ajaviidet paljudeks aastateks.

Mängijate arv: 2
Mänguaeg: 10 min
Soovitav vanus: 8


HOIATUS! Ei sobi alla 3-aastastele lastele. Lämbumisoht - sisaldab väikeseid osi.

basket icon

Toode on otsas