Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Lahkamine
gallery icon
Galerii

Lahkamine

Kohtuarst Kay Scarpetta on naasnud Virginia osariiki, kus ta kunagi oma kuulsusrikast karjääri alustas. Tema lootused jätkata kohtuarstliku büroo juhtimist sama koha pealt, kus see tal paarikümne aasta eest pooleli jäi, purunevad, kui ta saab eelkäijalt päranduseks üleoleva sekretäri ja hooletusse jäetud büroo, mille endisel juhil on varjata üht-teist valgustkartvat.

Scarpetta on töötanud oma uuel ametikohal vaid paar nädalat, kui ta kutsutakse raudteeäärsesse sündmuskohta, kus lebab jõhkralt mõrvatud naine – kõri läbi lõigatud ja käed-jalad laiali nagu lumeinglil. Kui Scarpetta asja lähemalt uurima asub, viivad juhtlõngad häirivalt lähedale tema enda kodule ajaloolises vanalinnas.

Samal ajal toimuvad seletamatud sündmused Maa orbiidil tiirlevas ülisalajases katselaboris, mille tõttu paistab ohus olevat vähemalt kahe teadlase elu. Scarpetta kutsutakse Valgesse Majja, kus tal palutakse välja selgitada, mis orbitaaljaamas täpsemalt juhtuda võis. Sellal, kui ta kaugjuhtimise teel uurib kosmoses asuvat võimalikku kuriteopaika, ründab arvatav sarimõrvar aga uuesti.

Kay Scarpetta sarja uus romaan köidab lugejaid ootamatute pöörete, närvekõditava põnevuse ja kohtuekspertiisi puutuvate üksikasjadega, millest on saanud Cornwelli kaubamärk. „Lahkamine” on järjekordne näide, miks Patricia Cornwell on üks maailma enimmüüdud krimikirjanikke.

Jaan Martinson soovitab: "Maailma parimaid, enimmüüduid ja seetõttu ka rikkamaid krimikirjanikke on Eestimaal tagasi. Patricia Cornwelli teosed, mille peategelane on kohtuarst Kay Scarpetta, kuuluvad krimikirjanduse klassikasse ning pakkusid kaks kümnendit tagasi ka maarahvale erakordset lugemiselamust, kui temast ilmus 17 raamatut. Aga siis kett katkes, sest Cornwell ja tema lood muutusid ehk liiga äraspidisteks. Ent nüüd on Scarpetta tagasi, naasnud Virginia osariiki, kus ta kunagi oma kuulsusrikast karjääri alustas. Ent lootused jätkata kohtuarstliku büroo juhtimist sama koha pealt, kus see tal pooleli jäi, purunevad.
P.S. Eelnevad Cornvelli raamatud tuleks taasavaldada, sest need on pärlid, kuid ka antikvariaatidest kadunud."

Saadavus kauplustes

31,50 €

delivery icon