Rahva Raamat logo
Categories
triangle icon
Rahva Raamat logo
Categories
Books
triangle icon
Audiobooks
triangle icon
E-books
triangle icon
Games
triangle icon
Stationery
triangle icon
Gifts
triangle icon
Music & Movies
triangle icon
Electronics
triangle icon
Special offers!
triangle icon
delivery icon

Shipping is free

home icon

KÕIGE KÕRGEMAL TASANDIL. TEINE OSA

KÕIGE KÕRGEMAL TASANDIL. TEINE OSA
gallery icon
Gallery

KÕIGE KÕRGEMAL TASANDIL. TEINE OSA

Author

Michael R. Beschloss

KÜLMA SÕJA LÕPU TELGITAGUSED

Esimest korda Bushi ja Gorbatšovi, Bakeri ja Ševardnadze vahelised salateated ja telefonikõned, kohtumised suletud uste taga Kremlis, Valges Majas, Pentagonis, LKA-s ja KGB-s

Seda lugu ei ole te ajalehtedest lugenud. „Kõige kõrgemal tasandil“ paljastab ühe seni salajas hoitud mõõtme meie aja kaalukaimast sündmusest: külma sõja lõpust. Beschloss ja Talbott näitavad meile tähtsaid kokkuleppeid, mida George Bush ja Mihhail Gorbatšov sõlmisid ja maailma eest varjasid: Bushi lubadust mitte käia Gorbatšovile peale Balti riikide iseseisvuse küsimuses, manipulatsioone Saksamaa taasühendamiseks, seda, kuidas Nõukogude Liit ühines Lahesõja koalitsiooniga, Bushi eraviisilisi hoiatusi Gorbatšovile, et teda tahetakse kukutada, ja USA presidendi salajasi pingutusi, et hoida ära Nõukogude Liidu lagunemist ning hoida Gorbatšovi võimul.

1989. aasta algusest võimaldati kahele auhindadega pärjatud autorile ligipääs salastatud USA ja Nõukogude dokumentidele, telegrammidele, telefonikõnede üleskirjutustele ja diplomaatilistele protokollidele tingimusel, et nad ei avalda teavet enne 1992. aastat. Nende juurdepääs oli viimastel päevadel enne Nõukogude Liidu kokkuvarisemist niisugune, nagu nad oma raamatus jutustavad, et Gorbatšov palus Beschlossi ja Talbottit anda president Bushile edasi erakiri Gorbatšovi käekäigust Boriss Jeltsini võimu all.

Ilukirjandusliku detailsuse ja intiimsusega kujutab „Kõige kõrgemal tasandil“ Bushi ja Gorbatšovi suletud uste taga, täristamas mõõku kodumaiste vaenlaste ja kahtlustäratavate liitlastega. See demonstreerib, kuidas kaks riigipead hakkasid uskuma, et nende kõige ohtlikumateks vaenlasteks ei olnud enam nemad ise teineteisele, vaid kummagi kodumaal tegutsevad jõud. Nagu väidavad Beschloss ja Talbott, etendas kahe riigipea liigne teineteisele tuginemine suurt osa Gorbatšovi võimukaotuses detsembris 1991 ja Bushi enda presidendivõimu varisemises vähem kui aasta hiljem.

basket icon

Permanently out of stock