Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

KUS MU VÄIKEATS!
Galerii

KUS MU VÄIKEATS!

TLÜ Rakvere Kolled˛i raamatute sari Tasku Tarkmees on mõeldud lasteaiaõpetajale igapäevatöös tuge pakkuma. Abiks on see ka vanemale, kes tahab lapse arengut toetada. Sarja kolmas raamat jätkab juba ilmunud kogumiku Kus mu pöial? teekonda näpumängude maailmas. Autor Erika Kalamees on TLÜ Rakvere Kolled˛i vilistlane, õpetaja ja 4 lapse ema.
Kümnenda eluaastani on lapse põhitegevuseks mäng. Näpumängud ja mängitused loovad soodsa olukorra mänguliseks õppimiseks, aga ka meelelahutuseks ja lõõgastumiseks. Lihtsad ja varieeritavad mängukesed aitavad täiskasvanul lapsega kontakti luua, tagavad turvatunde ja rõõmu, arendavad rütmitunnet, mälu, koordinatsiooni, peenmotoorikat ning silma ja käe koostööd. Täiskasvanu sõnad, intonatsioon ja laulud pakuvad lapsele lõbu ing õpetavad kõnet kuulama ja mõistma juba enne, kui laps end sõnades väljendama hakkab. Väikelapse kõneaktiivsus kasvab, ta õpib tähelepanu koondama ja jaotama. Käeline osavus ja tunnetuslik aktiivsus on tihedalt seotud. Sõrmedest saavad teejuhid, avastamaks maailma.
Mängitu on põlvest põlve suuliselt edasi antud. Paikkonniti erinevad variandid samadest salmidest kannavad endas meie rahvuslikku minevikku, olevikku ja sirutuvad tulevikku - just see teeb nad huvitavaks. Näpumängude lapsepärane sisu ja lihtne riim kannavad endas rõõmu, mis paneb lapse liikuma ja tegutsema.
Rohket avastamislusti, rõõmu ja lähedust!
Koostaja Erika Kalamees

Toode on otsas