Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Kukupai ja kukurudza
gallery icon
Galerii

Kukupai ja kukurudza

See on lugu tundliku ja vaikse loomuga Hanna sõprusest nutika ja heatahtliku Mattiasega. Hanna pere tuli sõja eest Ukrainast Eestisse ja eesti sõber aitab tal uues elus hakkama saada. Mõlemad õpivad seejuures palju huvitavat teise kodumaa, rahva ja keele kohta.

Teksti ja piltide autor Hanna Davõdova on hariduselt eripedagoog ja tegeleb ka kunstiteraapiaga. Ta jõudis Ukrainast Eestisse esimeste sõjapõgenike hulgas. Peategelase kaudu kirjeldab ta väikeste põgenike tundeilma ja kohanemisraskusi. Raamat õpetab meile, kui tähtis on olla tähelepanelik ja mõistev.

Nii eesti kui ukraina keeles ilmuv raamat on mõeldud 9–12aastastele lastele, nende õpetajatele ja vanematele. Seda sobib mälestuseks kinkida ka Eestist kodumaale naasvatele väikestele põgenikele.

„Raamatut annab vägagi hästi kasutada õppematerjalina. Igas peatükis leiab midagi, mida sotsiaalsete oskuste arendamisel rakendada, ja teemasid, mille üle arutleda: sallivus, empaatiavõime, erinevused, sarnasused, loodusõpetus, eneseabioskused. Pean tunnistama, et kui olin peatüki lugemisega poole peale jõudnud, siis ei kannatanud lõpuni lugeda ja uurisin juba, mis küsimused seda peatükki lõpus toetavad, ja millist lisateavet pakutakse.

Kuna raamat on mõeldud ka ukraina lastele, siis loodetavasti äratab Hanna lugu neis positiivseid emotsioone eesti keele õppimise suhtes ja motiveerib neid.“

Marju Kõva, Võru Kreutzwaldi kooli klassiõpetaja

Saadavus kauplustes

19,99 €

delivery icon