Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

KUIDAS TOITA DIKTAATORIT
Galerii

KUIDAS TOITA DIKTAATORIT

Mida sõi Saddam Hussein, kui andis käsu kümneid tuhandeid kurde gaasiga mürgitada? Missuguseid roogi pakuti Pol Potile ajal, mil kaks miljonit khmeeri nälga suri? Millega kaeti laud Fidel Castrole, kes maailma tuumasõja äärele viis? Kas tõesti pruukis Uganda diktaator Idi Amin toiduks inimliha? Miks pidi Albaania hirmuvalitseja Enver Hoxha piirduma napi kalorite hulgaga ja kas see võis mõjutada tema saatuslikke otsuseid? Ja millisesse olukorda olid pandud inimesed, kel tuli diktaatoritele toitu valmistada? Küllap teadsid nad algusest peale, et kõnnivad noateral ja peavad vähimagi eksimuse eest eluga hüvasti jätma. Nende oskustest sõltus nende elu.

Ohtrasti pärjatud literaat Witold Szabłowski on reisinud ringi neljal kontinendil ning kohtunud isiklikult viie diktaatori kokkadega ja nende valmistatud hõrke roogasid maitstes kuulanud nende lugusid.

„Lihtne mul neid rääkima panna ei olnud. Ühed polnud ikka veel üle saanud hingelisest traumast, et olid töötanud kellegi heaks, kes võis nad iga hetk tappa. Teised teenisid ustavalt režiimi ega soovinud oma saladusi avaldada. Kolmandad aga lihtsalt ei tahtnud valusaid mälestusi jagada.“ – Witold Szabłowski

Saadavus kauplustes

23,50 €

Püsikliendile

22,33 €