Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Kopenhaageni triloogia
gallery icon
Galerii

Kopenhaageni triloogia

Tove Ditlevsen (1917–1976) oli möödunud sajandi tuntumaid ja skandaalsemaid Taani kirjanikke. „Kopenhaageni triloogias“ vaatab ta tagasi oma harukordsele elu- ja loometeele.

LAPSEPÕLV

Väikese Tove lapsepõlv möödub Vesterbro töölisagulis, mille eluolu kujundab I maailmasõja järgne majandussurutis. Kitsastes oludes kasvav laps leiab pelgupaiga kirjanduses, ahmides endasse kõike – kirikusalmidest muinasjuttudeni.

NOORUS

Teismeeas jõuab Tove sihikindlate kirjanduslike katsetustega niikaugele, et suudab kirjutada esimesed „päris“ luuletused. Tajudes intuitiivselt nende väärtust, otsib ta meeleheitlikult võimalusi oma loomingu avaldamiseks ja kirjanduslikesse ringkondadesse pääsemiseks. Naise esimene luulekogu ilmub II maailmasõja künnisel.

SÕLTUVUS

Õnnetu abielu temast tunduvalt eakama kirjastaja Viggo F. Mølleriga päädib Tove esmakordse viibimisega närvikliinikus. Järgmisest, õnnelikust abielust noore tudengi Ebbega sünnib esimene laps. Tove on kirjanduslikult viljakas ja avaldab igal aastal mõne teose, kuni juhuslik kohtumine arsti ja teadlase Carliga, kellest saab naise kolmas abikaasa, paneb alguse eluaegsele sõltuvusele meelemürkidest. Alles neljandat korda, Victoriga abielus olles õnnestub Tovel asendada mõnuained mõneks ajaks sõltuvusega armastusest.

Kairi Look soovitab: "Taani 20. sajandi üks skandaalseimaid autoreid kaardistab naise ja looja elu läbi trööstitu lapsepõlve töölisperekonnas, kirjanduslike ambitsioonidega nooruse ja katsumusterohke täiskasvanuea. Siin on olmet, kirjandust, armastust, luulet, sõltuvusi ja vaimseid kriise, aga eelkõige kannab peategelast läbi elu lakkamatu vajadus kirjutada, kuigi tahmane töölisreaalsus ja hilisemad suhted seda sugugi ei soosi. Ditlevsen kirjeldab kogu seda kompotti steriilse vahedusega, nagu patsient enda lõikust külmal läikival operatsioonilaual. Raamatu kolmas osa, originaalis “Gift” tähendab taani keeles muide nii abielu kui ka mürki.”

Saadavus kauplustes

29,99 €

delivery icon