Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

KOMPLEKSSÜSTEEMID EHK TERVIK ON SUUREM KUI OSADE SUMMA

KOMPLEKSSÜSTEEMID EHK TERVIK ON SUUREM KUI OSADE SUMMA
Galerii

KOMPLEKSSÜSTEEMID EHK TERVIK ON SUUREM KUI OSADE SUMMA

Maailm on keeruline süsteem, ükskõik milline on meie vaatenurk – vaatame siis looduse imelisi kooslusi, inimühiskonda oma lugematute tavade, reeglite ja tegevustega või hoopis mõttelugu ning teadvuse arengujooni inimajaloo koidikust tänaseni. 20. sajandi keskpaiku hakkas selliste süsteemidega seotud küsimustega tegelema uus teadusharu, mida võib iseloomustada üldnimega „komplekssüsteemid”.

Raamat viib lugeja valgustatud teerajale hämarasse maailma, kus autorid avavad mitmekihilisi seoseid looduse ja inimsuhete vahel. Raamatu peatükid käsitlevad nii füüsikalisi kui ka sotsiaalseid komplekssüsteeme, tutvustavad paljude valdkondade põhimõisteid ja rakendusi (majanduses, hariduses, juhtimises, teaduses ja tehnoloogias) ning kirjeldavad lühidalt komplekssüsteeme puudutavate arusaamadega seotud filosoofilisi probleeme.

Mõlemad autorid on varem käsitlenud selle valdkonna küsimusi mitmetes esseedes ning kirjutanud tõlketeostele ees- või saatesõnu. Käesolev raamat on Jüri Engelbrechti ja Robert Kiti esimene ühine teos komplekssüsteemide kõikehõlmaval ja põneval teemal. Vaatamata sellele, et jutt on teadusharust, on see lihtsalt ja arusaadavalt kirjutatud teos jõukohane lugemisvara ka eelteadmisteta lugejale. Komplekssüsteemide põhimõte on iseenesest lihtne. Nagu näiteks maailm, on komplekssüsteemi kõik osad omavahel seotud. Osade seosed ei ole kunagi lihtsad ning nende koosmõjust sünnib midagi enneolematut. Uue kvaliteedi kohta tuleb aga sageli tunnistada, et selle teket ei ole olnud võimalik ette näha.

2020. aastal teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvinud Jüri Engelbrecht (1939) on Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, Eesti Teaduste Akadeemia liige ja selle endine president. Tunnustatud teadlasena on ta olnud tegus kogu Euroopa teadusmaastikul, ta on mitmekordne Eesti Vabariigi teaduspreemia laureaat, mitme välisriigi ja rahvusvahelise teaduste akadeemia liige ning teenetemärgi kavaler. Tema sulest on ilmunud hulgaliselt esseid ja kirjutisi Eesti ühiskonna teemadel.

Robert Kitt (1977) on pikaajalise kogemusega tippjuht ja majandusekspert. Ta on olnud Tallinna Tehnikaülikooli teadur ning õppejõud, esimene doktorikraadiga pangajuht Eestis. Kitt on osalenud mitme ettevõtte, erialaliidu ning ühiskondliku organisatsiooni juhtimises ning kuulunud presidendi mõttekotta. Kitt on kirjutanud esseid ja ühiskonnateemalisi artikleid, 2017. aastal nimetati ta Põhjamaade kümne vastutustundlikuma liidri hulka.

Saadavus kauplustes

25,99 €

Püsikliendile

24,69 €