Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

KOGUJA
Galerii

KOGUJA

“Kogujasse” on kogutud kõik Betti Alveri teadaolevad algupärased luuletused ja poeemid, need on avaldatud oma esialgsel kujul ja järjestatud üldjoontes kronoloogiliselt. Kogumiku viimased tsüklid sisaldavad ka autori poolt põhjalikult ümbertöötatud luuletusi. Kokku on “Kogujas” 250–260 erinevat, mitmesuguse ulatusega teksti. Võrreldes eelmise trükiga (2005) on päevavalgele tulnud üks poeem “Käed”, mis on nüüdsesse väljaandesse lisatud ja Ele Süvalepa saatesõnas ka kommenteeritud.

Armastatud poetessi luuletused ilmuvad sarjas “Kogutud luuletused”. Eelnevalt samas sarjas ilmunud Artur Alliksaare, Kalju Lepiku, Heiti Talviku, Ernst Enno, Marie Heibergi, Mari Vallisoo, Aleksander Suumani jt. kogutud luuletused.

Jaanus Vaiksoo soovitab: "Betti Alveri luule on eesti kultuuri haruldus. Sellist sõnajõudu ja –ilu kohtab harva. „Kogujas“ on olemas kogu Alveri luule. Hiljaaegu sai nähtavaks Enn Lillemetsa autorifilm „Betti Alver. Ilmauks on irvakil“. Film puudutab Betti Alveri ja Heiti Talviku elu ja loomingut vägagi kaasahaaravalt, tundlikult ja lihtsalt. Selles mõjuväljas on hea võtta filmi vaatamise järel raamat Alveri luuletustega, nautida eesti keele rikkust ja mõttetihedust. Alveri luulel on puhastav mõju, peale lugemist tunned end pisut parema inimesena. Nii on „Koguja“ üks neid raamatuid, mis võiks koduriiulis alati käepärast olla."

Saadavus kauplustes

25,99 €

Püsikliendile

24,69 €