Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Kodutud seosed
gallery icon
Galerii

Kodutud seosed

„Kodutud seosed” on luulekogu ja kunstialbum. Kahe mehe raamat. Tekstide ja piltide kahekõne. Vahur Laiapea ei ole raamatu jaoks maalinud ühtegi pilti ja Jaan Toomik ei ole selle tarvis kirjutanud ühtegi sõna. Raamatu tekstid on kujunenud aastatel 2013–2018. Maalide sündimise aeg jääb aastatesse 2003–2018. Raamatus on umbes kaks tuhat viissada sõna ja kakskümmend viis maalide reproduktsiooni. Üks pilt rääkivat rohkem, kui sada sõna. Või tuhat. Vaadake, lugege, otsustage ise.

Kui sõnad saabuvad eiteakustkohast ja ma panen nad kirja, kelle omad nad siis on? Nad on võõrad, kes usaldavad end minu kätte. Mina lihvin ja puhastan neid. Nii saavad nad kuigivõrd minu omadeks, kuni nad jälle ära annan. Sõnad on valuvaigistajad. Kui läheb hästi, saab valu iluks tõlkida. Kui läheb veel paremini, jõuavad nad teise inimeseni, kes sõnad valuks tagasi tõlgib ja oma valu vaigistab. Enamat ei või soovida.
Vahur Laiapea

Vahur Laiapea luule eristub peavoolust selgesti. See on kujunditihe, napp, tõenäoliselt teadlikult valuni kinni keeratud isiklik luule, mis lugejaga ühelgi viisil ei flirdi. Sellega pole kerge samastuda; pigem äratavad need tekstid ebamugavust, ängi ja võõrastust. Süvenedes leiab aga nii Toomiku õõvastes tumedustes kui Laiapea allasurutult kähehäälses luules eksistentsiaalse kunstilise sõnumi.
Doris Kareva

basket icon

Toode on otsas