• Sisene
Rahva Raamat logo

Korv on tühi

KODANIKU KANEPILUGEMIK
Galerii

KODANIKU KANEPILUGEMIK

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

„Kodaniku kanepilugemik“ on originaalis 2009. aastal USA-s inglise keeles välja antud esseekogumik, mille autoriks on kollektiivpseudonüüm Publius (originaalpealkiri „The Cannabis Papers“). Kaante vahele on pandud mitukümmend väga eripalgelist esseed kanepi, selle vastuolulise taime teemadel, mida üha enamad riigid ja inimesed peavad väärtuslikuks ravimtaimeks, teised aga ohtlikuks narkootikumiks. Esseedest koorub kirju pilt, mis varustatud ohtrate teaduslike viidete ja lugemissoovituste, samuti interneti otsingusõnadega iseseisvaks uurimistööks. Tekstid käsitlevad kanepitaime mõju inimorganismile, peatudes süvitsi imetajate endokannabinoidsüsteemil, samuti selle mõju inimese vaimule ja meelele, aga ka kanepi (ning eeskätt selle keelustamise) mõjul ühiskonnale. Need esseed aitavad lugejail rääkida kanepiteemadel asjalikumalt kaasa avalikes aruteludes, suhtlusmeedias ja miks mitte ka pereringis. 

Raamatu autorid valisid oma pseudonüümiks Publiuse kui kuulsa Antiik-Rooma vabariiklase ja vabaduse kaitsja. Sama pseudonüümi kasutasid ka Ameerika Ühendriikide nn „asutavad isad“ Madison, Jay ja Hamilton 18. sajandi lõpus, kui avaldasid mõjuka esseedekogu „The Federalist Papers“. 

Raamatu on tõlkinud Eesti ravikanepiliikumise üks eestvedajaid Mart Kalvet, kes on kirjutanud ka maailma kanepiliikumise hetkeseisu tutvustava järelsõna. 

„Kodaniku kanepilugemik“ avab Mondegreeni uue sarja „Pidu minus eneses“, mis hakkab käsitlema erinevaid taju muutvaid aineid.

    Toode on ajutiselt otsas

    Jaga