Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

KIVIST KOHTUNIK
Galerii

KIVIST KOHTUNIK

Eunice Parchman tappis Coverdale’i pere sellepärast, et ta ei osanud lugeda ega kirjutada.

Kui romaani esimene lause ütleb, kes kelle tappis ja miks, siis tundub, et edasi pole enam millestki rääkida. Ometi oskab Ruth Rendell lugejat lummata üksikasjaliku kirjeldusega, kuidas asi selleni jõudis. Mängus on hulk värvikaid karaktereid, kelle tegutsemist või olemust esitab autor kohati läbi eluterve huumoriprisma. Aga et aru saada, mida pealkiri tähendab, tuleb lugemisega jõuda romaani viimasesse veerandikku.

Ruth Rendelli 1977. aastal ilmunud psühholoogilist põnevikku „Kivist kohtunik“ peetakse üheks paremaks tollase Briti ühiskonna klassierinevuste analüüsiks ja autori väljapaistvamaks teoseks.

Ruth Rendell (1930–2015) on tänapäeva säravamaid detektiivkirjanikke. Ta on avaldanud üle 70 kriminaalromaani (osa neist Barbara Vine’i nime all) ning hulgaliselt lühiproosakogumikke. Tema teoseid on tõlgitud ligi 30 keelde ja need on saanud mitmeid auhindu nii Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides kui ka Põhjamaades.

Elisabet Reinsalu soovitab: "Seda raamatut on tõesti võimatu käest panna. Tegemist on meisterliku psühholoogilise trilleriga. Inimloomuse kõrgtasemelise uurimustööga. See näitab meile, kui ohtlik on rumalus, osavõtmatus, harimatus. Kui raske koorem on saladus, mida inimene terve elu peab kaasas kandma, kui palju energiat läheb selle varjamiseks ja kuidas lõpuks inimene selle all murdub. Mis juhtub inimestega siis, kui neil puudub igasugune empaatiavõime ning kui hävitav on usuhulluse fanaatiline mõju nõrgale väljakujunemata vaimule."

Toode on otsas