Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Kirjanduskliinik
gallery icon
Galerii

Kirjanduskliinik

„Kirjanduskliinikus”olen ma erinevate kirjandusteoste kaudu loonud ruume, kus empaatilises, kaastundlikus ja emotsionaalse intellektuaalsuse õhustikus tegeleda meie isiklike ja kollektiivsete haavadega, mälu ja ajalooga, mõelda oleviku ja tuleviku, keskkonna ja looduse, elamisjulguse ja armastuse üle. Olen mõelnud, mõtestanud ja kirjutanud, nii et tekiks kirjanduslikul viisil aset leidev kokkusaamine, sümboolne gravitatsioonijõud, mis tõmbaks inimesi üksteise poole, looks usaldust, tooks kaasa taipamisi, avanemisi ja sümboolseid uuestisünde, mis annavad julguse küsida: „Kes ma olen? Kes inimene on?”. Ning annaks tunde, et oleme hoitud.

Imbi Paju


„Kirjanduskliinik” mõjub teraapiana ning samas kinnitab ja meenutab ja ennustab meie kuulumist Õhtumaa humaansesse ruumi. Ikka veel ja edaspidi.”

Eerik-Niiles Kross

ajaloolane, diplomaat, poliitik


„On mõnus ja inspireeriv lugeda, kuidas kõik selles raamatus nii rahulikult ja selgelt voolab ühtekuuluvustunde poole.”

Thomas Salumets

Briti Columbia Ülikooli kirjanduse emeriitprofessor


„See raamat puhastab hinge, aitab näha suurt pilti ja hoomata ajapanoraami pimestavaid värve, mis sumenevad uduhalliks vaid väga kaugelt vaadates.”

Kristiina Ehin

Kirjanik


Imbi Paju on kirjanik, ajakirjanik ja filmirežissöör. Ta on õppinud kultuuriteadusi, klassikalist laulu ja Helsingi Ülikoolis soome keelt ja sotsiaalteadusi. Suure rahvusvahelise tähelepanu osaliseks sai Imbi Paju oma filmi ja raamatuga „Tõrjutud mälestused”. 2021. aastal valiti üheksas keeles ilmunud „Tõrjutud mälestused” Soomes tänapäeva kirjandusklassika hulka. Vabakutselise ajakirjanikuna on ta kirjutanud artikleid nii Eesti kui rahvusvahelisele meediale nõukogude aja mõjust tänapäeva ühiskonnas. Imbi Paju on aidanud inimestel teadvustada ajalootrauma mõistet. Samuti on ta esinenud aukülalisena mitmetes rahvusvahelistes ülikoolides ja festivalidel Euroopas, Põhja-Ameerikas, Iisraelis ja Aasias. Imbi Paju on taastatud Eesti Vabariigi vanima „Võtikvere raamatuküla” kirjandusfestivali looja ja eestvedaja.

Saadavus kauplustes

29,99 €

Saadaval vaid kauplustes