Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

King Kongi teooria
gallery icon
Galerii

King Kongi teooria

Aasta Raamat 2023 finalist

Virginie Despentesi “King Kongi teooria” on kõrgelt hinnatud kirjaniku memuaar ning isikupärane manifest, mis raputab ja provotseerib. Oma pungilikus stiilis kirjutab “Vernon Subutexi” autor avameelselt nii oma skandaalsest minevikust kui ka naiste ja meeste suhetest ühiskonnas laiemalt. Raamat on hea teejuht kõigile, kes tunnevad, et need asjad võiksid natuke teistmoodi käia.

On rõõmustav vaimukõrvas kuulata, kuidas tark ja vihane naine räägib (vahepeal ka skandeerib!) ausalt, arusaadavalt ja vingerdamata asjadest, mida minugi elus ette on tulnud. Mehejutt, Virginie Despentes.

— Kaisa Ling, muusik ja kirjandusajakirjanik

Feminismil on tuhat nägu. Aga üks neist on Virginie Despentes. "King Kongi teooria" on tsentrifugaalne pööris, mis sünnitab rea uusi nägemusi. Eelarvamused murenevad ja murduvad. Võimas!

— Hasso Krull, luuletaja

Kairi Look soovitab: “Skandaalse prantsuse punkautori provokatiivne ja isiklik sugudeteemaline manifest kütab gaasipedaali kohe põhja. Despentes paneb hagu alla soostereotüüpidele, normatiivsetele nõmedustele ja klassiühiskonnale, mis teevad elu hapuks eelkõige naistel, aga ka meestel. Feministlik kirjandus lahjeneb Despentesi transgressiivse andmise kõrval turvaliseks meelelahutuseks. Lõpetuseks memo: tšau, tüdrukud, tehke, mis tahate, persse reeglid!”

Loe katkendit raamatust Rahva Raamatu blogis!

Saadavus kauplustes

13,99 €

delivery icon