Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

Kimbuke sinilolli

Kimbuke sinilolli
gallery icon
Galerii

Kimbuke sinilolli

Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud raamat on tema poole sajandi jooksul kirjutatud luuletuste esimene täielik valikkogu. Peale varem ilmunud luuletuste sisaldab see seni tundmata luuletusi, mille leidsime Rahvusarhiivist Tartu KGB osakonna toimikust.

Raamatu järelsõnas portreteerib oma isa ja tema loomingut Kristiina Ehin.

"On peaaegu uskumatu, et eesti vaimu üks suurimaid humaniste oli ameti poolest sürrealist. Ehini sürrealismis on tohutu sügavus, niisugune, et selle sisse vaadates hakkab pea ringi käima: ühelt poolt metsik kujundiloome, mille all hubiseb ülimalt peen vaist, teiselt poolt määratu lugemus ja entsüklopeedilised teadmised. See haruldane kombinatsioon lubas tal luua oma jäljendamatult isikupärase maailma, leiutada oma mõtteruumi ja poeetilise universumi. Andres Ehinis vahest leidiski endale elupaiga tükike selle maailma lummavast salapärast."

Valdur Mikita

Soovime lugejale vaimu värskendavat retke mööda Andres Ehini muhedaid ja sügavmõttelisi luuleradu. Neil teepervedel õitsevad sinilollid, ümber mesitarude luusib musikapp, muri mühiseb ja uisutada saab nii jaal kui ka eil, ning kui mähkida silmapiiri ümber väikese sõrme, võib tunda kuklas omaenese kauget pilku.

Kristiina Ehin ja Ly Seppel-Ehin, raamatu koostajad

Kristiina Ehin soovitab:
“Sel aastal oli mul koos emaga eriline rõõm koostada oma isa Andres Ehini (1940-2011) esimest täielikku valikkogu. Järelsõna kirjutamisel plaanisin alguses piirduda paari leheküljega, kuid küllap olin alateadlikult selleks aastaid mõtteid kogunud ning lõpuks sai see isa elu ja loomingut puudutav kirjatöö päris mahukas. Koos ema Ly Seppel Ehiniga lähtusime Andres Ehini loomepõhimõttest, et luule on sõnamäng, mis pingestub sõnade maagiaks. Kogusime kokku oma lemmiktekstid tema poole sajandi pikkusest luuleloomingust. Sürrealistlikele luuletustele tasakaaluks on valitud ka traditsioonilisemas luulestiilis kirjutatud tekste. Lisaks leidsime juhuslikult ühest Rahvusarhiivis talletatud KGB toimikust veel hulga tema varem avaldamata luuletusi, millest sai valikkogule viies osa. Raamatu on illustreerinud kunstnik Eve Kask.”

EiK soovitab:
Suurepärane võimalus kaduda sürrealismi eksiradadele, hägusesse sõnamängude maailmasse, milles ulpida, kui tõelisuse jahedusest on saanud küllalt. Ehin on meister maalimaks pilte, kus alateadvuse sümbolite sosinates on sageli rohkemgi tõtt kui meeltega tajutavas maailmas, mida need peegeldavad.”

Saadavus kauplustes

21,99 €

delivery icon