Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Kammerlauljad
gallery icon
Galerii

Kammerlauljad

„Selle koori loomine oli mu unistuste realiseerimine dirigendina. Kui üks noor dirigent tahab teda huvitavat repertuaari läbi laulda ja ise seejuures õppida, on tal selle teostamiseks tarvis koori,” kirjeldab Tõnu Kaljuste raamatu esimestel lehekülgedel Eesti Filharmoonia Kammerkoori loomist.

Kammerlauljad“ jutustab erilisest nähtusest Eesti kultuuriloos – Eesti Filharmoonia Kammerkoorist, kes on kasvanud ja arenenud koos Eesti muusikaga ning jõudnud professionaalse klassikalise muusika maailmas tipptegijate hulka. Eesti esinduskoori tegevust ja teekonda läbi nelja aastakümne peegeldavad erinevad lood, milles avatakse nelja peadirigendi mõttemaailma, analüüsitakse Veljo Tormise ja Arvo Pärdi seoseid kooriga, viiakse lugeja kuulsate kontserdimajade kulisside taha ja lavasärasse, antakse ülevaade arvukatest salvestistest ja tunnustustest. Kaante vahele on saanud ka aastakümneid suust suhu kandunud legendid ja mälestused – emotsionaalsed ja ootamatud, intiimsed ja naljakad. Sõna saavad kammerkoori peadirigendid Tõnu Kaljuste, Paul Hillier, Daniel Reuss ja Kaspars Putniņš ning paljud koorilauljad, kes kirjeldavad erilise soojusega värvikaid ja humoorikaid seiku nii kontsertidelt kui proovidest.

Esindusliku kõvakaantega raamatu tegemises osalesid Eesti muusikaelu ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori tegemisi hästi tundvad autorid: muusikateadlane ja koori kauaaegne laulja Allan Vurma, Arvo Pärdi Keskuse teadlased Kristina Kõrver ja Hele-Mai Poobus ning Klassikaraadio toimetaja Kersti Inno.

Raamat on välja antud Eesti Filharmoonia Kammerkoori 40. sünnipäeva puhul, mida tähistati 2021. aastal. Hariv kultuuriuurimus ja põnev lugemismaterjal annab mitmekülgse pildi professionaalse koori kujunemisloost, loomingulistest protsessidest, lauljate elurütmist, koostööst nimekate heliloojate, dirigentide ja orkestritega ning muusikaelu korraldusest mitmel pool maailmas. Trükises on kasutatud palju väärtuslikke seni avaldamata foto- ja arhiivimaterjale. Lisades on välja toodud koori tegevusaastate põhisündmused ajajoonena, plaadistuste ja auhindade loetelu ning nimekiri kooris tegutsenud lauljatest ja töötajatest.

Saadavus kauplustes

19,50 €

delivery icon