• Sisene
Rahva Raamat logo

Korv on tühi

JALA JÄLG. NIKE'I ALGUST MEENUTAB SELLE LOOJA
Galerii

JALA JÄLG. NIKE'I ALGUST MEENUTAB SELLE LOOJA

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Neis paeluvais memuaarides räägib Nike asutaja ja tegevjuht Phil Knight esimest korda vähetuntud loo ettevõtte alguspäevist, mil see oli riskialdis idufirma, ja selle arenemisest maailma üheks kõige kultuslikumaks, uuenduslikumaks ja tulusamaks kaubamärgiks.

1962. aastal laenas äsja ärikooli lõpetanud Phil Knight oma isalt 50 dollarit ja lõi ettevõtte, millel oli lihtne missioon: importida Jaapanist hea kvaliteedi ja soodsa hinnaga spordijalatseid. Oma laimirohelise Plymouth Valianti pakiruumist müüs Knight esimesel aastal 8000 dollari eest jalavarje. Täna on Nike aastakäive kuni 30 miljardit dollarit. 

Idufirmade ajastul on Nike kõikide idufirmade eeskuju ja nn swoosh'ist (Nike logo) on saanud revolutsiooniline, üle maailma tuntud ikoon, mis on üks levinumaid ja äratuntavamaid sümboleid. Ent Knight, swoosh'i varjus olev mees, on alati jäänud salapäraseks. Nüüd jutustab ta neis siirastes, alandlikes, julgetes ja iroonilistes memuaarides esimest korda oma loo.

"Maailm oleks parem paik, kui inimesed jookseksid kasvõi mõne kilomeetri päevas - see pole pelgalt unistus, vaid hästitunnetatav tõde, mis on peidetud igasse tossupaari."
Rasmus Mägi, jooksja

"Nike oligi lõpuks seetõttu edukate hulgas, et suutis enda sees hoida väga erinevaid inimesi ja anda neile ruumi oma kompetentsi raames maksimumi andmiseks. Õppetund igale alustavale ettevõttele."
Kristjan Lepik, majandusekspert

    Toode on otsas

    Jaga