Kohaletoimetamine on tasuta!
Raamatu keskmes on autor ise, igavene heidik rõõmutul elupõlisel teekonnal läbi natsismi ja kommunismi Ameerikasse maapakku. Ehkki Norman Manea raamat on mitmes mõttes memuaarne, on see samas sügavalt meelekujutuslik teos, mis hõlmab aega ja ruumi, elu ja kirjandust, unenägu ja tõelisust, minevikku ja olevikku. Eluloolised sündmused sulavad ühte ajalooliste seikadega, mis seovad üksikisiku ikka ja jälle kollektiivse saatusega. Manea räägib 20. sajandi kõige julmemast ajajärgust ning sellele järgnenud võistlushimulisest ja mõnikord küünilisest tänapäeva ühiskonnast.
Olles ühtaegu ahistav mälestusteraamat ja ambitsioonikas eepiline projekt, saavutab „Huligaani tagasitulek” eriomase sisemise harmoonia, kui äng läheb üle peeneks irooniaks ja burleskseks fantaasiaks. Huvitavalt kirjutatud ja säravalt sõnastatud teose autor tajub teravalt, milline tohutu vägi on inimlikul kurjusel ja headusel, kuulekusel ja ausameelsusel. „Huligaani tagasitulek” ilmus 2003. aastal ja pälvis 2006. aastal maineka kirjanduspreemia Prix Médicis Étranger’.
Kirjanduse sihtkapitali aastaauhind 2016!
Parim ilukirjanduslik tõlge võõrkeelest eesti keelde!
Katrin Pauts soovitab: "Manea kirjeldab selles teoses, mida on ka autobiograafiliseks nimetatud (kuigi kirjanik ise tingimata seda ei väida), kodumaale naasmist pärast ca kümmet aastat pagulust. Põgenemine, teelolek ja naasmine on mullegi viimasel ajal väga lähedased teemad ning sellele saab siin raamatus võimaluse ka filosoofilisel tasandil läheneda, kuigi kõige lihtsam lugemine see ei ole."
12,50 €
-45%