Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Hauakaevaja raamat
gallery icon
Galerii

Hauakaevaja raamat

KUI VIINIS LIIGUB RINGI SURM, ON VAID ÜKS, KES SUUDAB TEMALT KÕIK SALADUSED VÄLJA MEELITADA.

1893: Augustin Rothmayer on kuulsa Viini keskkalmistu hauakaevaja. Ta on põikpäine haritud veidrik, kes kirjutab esimest almanahhi hauakaevajatele. Tema rahu häiritakse jõhkralt, kui talle tuleb külla noor inspektor Leopold von Herzfeldt. Herzfeldtil on vaja surmaeksperti: mõrvatud on mitu teenijatüdrukut, kõik nad on julmalt teibasse aetud. Hauakaevaja teab, et teibasseajamine oli igivana meetod ebasurnute hauas hoidmiseks. Kas Viinis liigub ringi ebausklik sarimõrvar?

Inspektor ja hauakaevaja asuvad koos asja uurima ning peavad nentima, et selle glamuurse maailmalinna väravate taga avanevad sügavad kuristikud.

19. sajandi lõpu Viini lõhnad ja värvid, teaduse õitseng kõrvu äärmise vaesuse ja lokkava kuritegevusega on taustaks võigaste ja esmapilgul üksteisega mitte seotud mõrvade uurimisel ja lahendamisel. Saksa kirjaniku Oliver Pötzschi krimiromaanist leiab lugeja kõike, mida ajaloolisest ilukirjandusest otsib.

Jaan Martinson soovitab: “Viini politseiinspektor Leopold von Herzweldt – noor, entusiastlik ja terava mõistusega, samas ülemuste jaoks liiga uuenduslik ning lisaks juut – otsib surmaeksperti, sest tegutsemas on sarimõrvar, kes ajab teenijatüdrukuid teibasse. On aasta 1893. Surmaeksperdiks saab hauakaevaja Augustin Rothmayer, kes teab, et teibasseajamine on igivana meetod ebasurnute hauas hoidmiseks. Mängu kistakse valsikuninga Johann Straussi poolvend Bernhard Strauss, kes teeb enesetapu, või ei tee…”

Saadavus kauplustes

26,50 €

delivery icon