Rahva Raamat logo
Kategooriad
  • Sisene
Rahva Raamat logo
Kategooriad
HALDJATE VERI
Galerii

HALDJATE VERI

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Üle saja aasta on inimesed, päkapikud, härjapõlvlased, kääbikud ja haldjad sõbralikult teineteise kõrval elanud, ent ajad on muutunud: õhus on tunda rahutust ja erinevad rahvad on taas sõjajalal.

Cintra troonipärija Cirilla läheb Cintra piiramise ja tapatalgute käigus jäljetult kaduma. Levib kuulujutt, et ta on elus ning et Riivimaa Geralt, nõidur, kellest lauldakse laule ja pajatatakse legende, on lapse salajasse pelgupaika toimetanud. Kuna ammuse ettekuulutuse järgi on Cirillal võime maailma muuta kas hea või kurja poole, ihkavad paljud tüdruku erakordseid võimeid oma kontrolli alla saada. Just Riivimaa Geralti ülesandeks saab last ükskõik mis hinnaga kaitsta. Ja tema on mees, kes kaotusega juba ei lepi.

Fantaasiakirjanduse klassik, mitmete auhindadega pärjatud Andrzej Sapkowski on poola nüüdiskirjanduse rahvusvaheliselt tuntumaid nimesid. Sapkowski on loonud omaette ajaloo ja kombestikuga maailma, mis on niisama suurejooneline ja haarav kui Tolkieni või G. R. R. Martini romaanidest tuttavad paigad. Põnev ja mahlaka keelekasutusega seikluslugu „Haldjate veri” on „Nõiduri” sarja esimene romaan, järg eesti keeleski ilmunud jutukogudele „Viimane soov” (Tiritamm, 2011) ja „Ettemääratuse mõõk” (Tiritamm, 2013).

René Tendermann soovitab: "Fantaasiakirjanduse klassika! Poola keeles ilmus raamat 1994. aastal, aga nagu ikka, saabub menu alles siis, kui raamat avaldatakse inglise keeles ja see juhtus 20 aastat hiljem. Meie õuele saabus õnn Sapkowski “Nõiduri” sarja esimese raamatuga 2017. aastal (eelmisel aastal tehti kordustrükk) ja äsja ilmus sarja teine osa “Põlguse aeg”."

Saadavus kauplustes

24,99 €

Püsikliendile

23,74 €