Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Fantoomvalu
gallery icon
Galerii

Fantoomvalu

„Uuri välja, kes mind süüdi lavastas, ja ma räägin sulle, mis sinu poja surmapäeval tegelikult juhtus.”

Krimiajakirjanik Henning Juul saab Oslo vanglast ootamatu telefonikõne tapmise eest süüdi mõistetud allilmategelaselt Tore Pullilt, kes väidab end olevat süütu ja pakub Henningile tehingut: kui Henning leiab üles tegeliku tapja, saab ta vastutasuks infot oma kuueaastase poja elu nõudnud tulekahju kohta.

Samal ajal võetakse ühendust teleoperaator Thorleif Brendeniga. Kui Thorleif pole nõus tegema nii, nagu talt nõutakse, maksab selle eest tema perekond. Thorleif satub mõistusvastasesse olukorda, kus on vaid kõige hullemad valikud.

Käivitunud on võigas sündmuste keeris, mis seob kokku näiliselt juhuslikke tegelasi, muutes ja määrates nende kõigi saatust.

Norra krimikirjaniku Thomas Engeri meisterliku Henning Juuli sarja teine raamat hoiab lugejat kindlalt lõa otsas, kaotamata kordagi pinget. See on haarav ja kriipiv lugu kaotusest, lojaalsusest ja kättemaksust. Sarja esimene raamat kannab pealkirja „Varjusurm“ (Varrak 2022). Eesti keeles on Engerilt ilmunud ka teise kuulsa Norra krimikirjaniku Jørn Lier Horstiga kahasse kirjutatud „Nullpunkt”, „Suitsukate” ja „Kreenis”.

Jaan Martinson soovitab: Oleks hea, kui enne „Fantoomvalu“ saaks loetud ka krimiajakirjaniku Henning Juuli saaga esimene teos „Varjusurm“, kus Juul naaseb pärast traagilist tulekahju, milles hukkus tema poeg, taas tööle ja lahendab ühe mõrvaloo. Nüüd aga võtab tapmise eest pikaks ajaks vangi mõistetud, kuid oma süütust jätkuvalt kinnitav allilmategelane ootamatult Juuliga ühendust, pakkudes tehingut: kui ajakirjanik leiab tegeliku mõrvari, siis saab ta vihje saatusliku tulekahju kohta. Mõistagi pole Juulil valikut ning ta sukeldub Norra tumedasse sfääri.„Fantoomvalu“ annab pildi maailma õnnelikumast riigist Norrast, mis ei pruugi olla kaugeltki õnnelik, kui piiluda pealispinna alla. Ehk siis suurepärane nordic noir.

Saadavus kauplustes

32,50 €

delivery icon