Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

EMOTSIONAALNE JA VAIMNE VÄGIVALD
gallery icon
Galerii

EMOTSIONAALNE JA VAIMNE VÄGIVALD

“Ideaalis on paarisuhe koht, kus partner on sõber ja tugi, kaaslane heas ja raskustes. Ideaalis on paarisuhe see koht, kus saame terveneda oma eelneva elu hingehaavadest. Ideaalis koheldakse meid paarisuhtes lahkelt ja meie vajadustesse suhtutakse mõistvalt. Aga elu pole ideaalne. Sageli hoopis vastupidine.

Suhe mõjub paljudele nii, et seal kaotatakse enesehinnang ja usk enda väärtusesse. Partneri näol pole sugugi alati tegemist sõbraga, nii mõnigi tunnetab oma partnerit kui suurt kontrollijat. Suhtes võib tunda end üksikumaltki kui päris üksi elades. Ja harvad pole need lood, kus partner pole üldse lahke ega hooli su vajadustest. Paljud psühholoogilise nõustamise klientidest räägivad, et neile tehakse suhtes liiga. Talupojamõistus ütleb, et kui asjad ei lähe nii nagu tahaks, siis me seisame enda ja oma vajaduste eest. Paljud inimesed aga möönavad, et nad lasevad endale teha liiga. Miks me laseme siis endale suhtes liiga teha?

Pole vahet, kas sa oled naine või mees, hetero või homoseksuaalne, rikas või vaene, kõrgharidusega või mitte, käid tööl või oled kodune, liiga tegemine võib osaks saada kõigile.

Nii mitmeski mõttes on emotsionaalne vägivald palju kahjustavam kui füüsiline väärkohtlemine. Peamiselt seetõttu, et füüsiline vägivald on tsükliline. Vägivaldsed episoodid vahelduvad mesinädalate perioodiga täis kahetsust, tähelepanu, hoolimist ja suuremeelsust. Emotsionaalne vägivald aga toimub igapäevaselt. Selle tagajärjed on kahjustavamad, sest see toimub nii sageli ja ilma „puhkuseta“, mis võimaldaks emotsionaalselt vahepeal kosuda."

- Katrin Saali Saul, pereterapeut

BEVERLY ENGEL on rahvusvaheliselt tunnustatud psühhoterapeut, kes on emotsionaalse ja vaimse vägivalla ohvritega töötanud juba üle kolmekümne viie aasta. Oma kogemuste põhjal on ta kirjutanud mitu raamatut, sealhulgas bestselleriteks kujunenud „The Emotionally Abusive Relationship“ ja „The Emotionally Abused Woman“.

Saadavus kauplustes

25,50 €

delivery icon