Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

Eesti linnuvaatleja teejuht

Eesti linnuvaatleja teejuht
gallery icon
Galerii

Eesti linnuvaatleja teejuht

Eriilmeline loodus ja soodne geograafiline asend teevad Eesti äärmiselt linnurikkaks. Seetõttu on lindude vaatlemine Eestis aasta-aastalt ühe menukam nii siinsete kui ka Eestisse mujalt saabuvate huviliste seas. „Eesti linnuvaatleja teejuht“ on väärt reisikaaslane igale Eestis matkajale ja loodushuvilisele ning hindamatu käsiraamat Eesti linnurikkuse uudistajale.

“Eesti linnuvaatleja teejuhist” leiab:

  • asjatundlikud kirjeldused, tähelepanekud, soovitused ning läbimõeldult koostatud juhendid Eesti looduse ja linnurikkusega tutvumiseks;
  • soovitusi lindude vaatlemiseks, pildistamiseks ja häälte salvestamiseks;
  • põhjaliku teabe Eesti 107 parima linnuvaatluskoha, seal vaadeldavate liikide ja parimate külastusaegade kohta;
  • 80 koordinaatidega varustatud illustratiivset kaarti, mis hõlbustavad linnuvaatlus- ja loodusretke kavandamist;
  • Eesti linnuliikide täieliku nimestiku 2022. aasta alguse seisuga koos täpsustustega liikide levikust, arvukusest ja fenoloogiast.

Autorid

  • Margus Ots (1970) on Tartu Ülikooli lõpetanud ornitoloog, kes on lindudega tegelenud peaaegu 40 aastat. Margus on juhendanud lugematul hulgal õppeprogramme ja praktikume-töötubasid ning linnu- ja loodusretki. Ta on Eesti linnuharulduste komisjoni esimees, linnuvaatlejate klubi Estbirding ja Linnuvaatleja asutaja ning on olnud Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja (2018–2020) ja nõukogu esimees (2000–2003 ja 2012–2017). Marguse nimel on ka Eestis aasta jooksul vaadeldud linnuliikide rekord – 280 liiki 2012. aastal.
  • Uku Paal (1979) on vabakutseline ornitoloog ja loodusgiid, kes on lindudega tegelenud üle 30 aasta. Uku on Eesti linnuharulduste komisjoni liige, linnuvaatlejate klubi Estbirding asutaja ja paljude populaarteaduslike artiklite autor. Aktiivse linnuvaatlejana on tema meelisteemadeks rände vaatlemine, haudelinnustiku kaardistamine, rõngastamine, pildistamine, linnuhäälte salvestamine ja vaatlusandmestiku haldamine.
Saadavus kauplustes
18,50 €

11,99 €

-35%

Saadaval vaid kauplustes