Eesti kirjarahva leksikon
1986. aastal alustatud uus, täiendatud ja parandatud väljaanne kirjandusleksikonist. Kokku sisaldab leksikon 1260 artiklit.
Käesolev leksikon ei haara siiski kõiki eesti keeles ilukirjanduslikke, publitsistlikke või kirjanduskriitilisi töid avaldanud isikuid. Välja on jäetud vähemtuntud isikud, kelle kirjatööd on langenud unustuse hõlma. Mõne leksikoni väärinud literaadi kohta pole aga õnnestunud saada biograafilisi andmeid kas tema ajalise või ruumilise kauguse tõttu. Välja on jäänud kõik nooremad literaadid, kes on kirjandusse astunud leksikoni käsikirja lõpetamise ajal 1990. a. ja hiljem. Töödest on eelisõigus antud trükitud kirjandusele, käsikirja jäänud teoseid on mainitud vaid kõige olulisematel juhtudel. Nii on välja jäetud ka need raadio-, televisiooni- ja filmikirjanikud, kel ei ole trükitud teoseid. Teatrirepertuaari loojatest on eelistatud algupäraste teoste kirjutajad, dramatiseerijatest ja tõlkijatest on esitatud kõige tuntumad. Ka teatri- ja filmikriitikute hulgast on valitud neid, kel on trükitud raamatuid. Ajakirjanike ja muude publitsistide puhul on arvestatud nende seost kirjandusega või ühiskondlikku tuntust.
Muudes keeltes kirjutavatest literaatidest on valitud siinsesse leksikoni neid, kellel on mingi seos eesti kirjanduse või Eestiga. Leksikoni on võetud enamik Eestis tegutsenud vene- ja saksakeelseid (balti-saksa) kirjanikke, kuigi nende seos eesti kirjandusega võib olla nõrk. Inglise ja rootsi keeles kirjutavatest autoritest on valitud neid, kes on oluliselt tõlkinud või muul viisil tutvustanud eesti kirjandust välismaal, kõige rohkem on nende hulgas soomlasi.
Oskar Kruus