Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Edasi novell. 33 lühijuttu
gallery icon
Galerii

Edasi novell. 33 lühijuttu

Ajakirja Edasi missioon on avaldada lugusid, millel žanrist ja teemast sõltumata oleks teatav ilukirjanduslik kvaliteet, et nende keel ei oleks ainult pinnapealne uudislik virvendus. Seda eesmärki täidab ka värske novellikogu, mis koondab Edasis ilmunud novelle alates 2019. aastast. 33 lühijutu hulgas on aga ka 20 Edasi novellivõistluse eredaimat pala. 2021 sügisel välja kuulutatud novellivõistlus osutus ülimalt populaarseks, kokku laekus 115 eri autorite lühijuttu.

Osalejate seas oli professionaalseid kirjanikke, muudel elualadel tuntud inimesi, algajaid ja kogenud tegijaid arstidest filmitegijateni. Piltlikult võib öelda ka et müürseppadest vitraažikunstnikeni. Saak oli nii põnev, et tegelikult saanuks 20 asemel valida ka 40. Lisaks novellikonkursil osalejaile on valikus 13 varasemalt Edasis ilmunud tööd tuntud-teatud tegijatelt.

Kogumikus esindatud autorid: Kertu Moppel, Eva Koff, Mudlum, Piret Raud, Olav Osolin, Ave Taavet, Kristel Mägedi-Vaik, Mari-Liis Müürsepp, Timo Treit, Mari-Ann Kass, Triin Tasuja, Mait Vaik, Peeter Sauter, Urmo Jaanimägi, Aurelia Aasa, Jan Kaus, Vahur Afanasjev, Meiu Münt, Tiit Lukki, Toomas Jürgens, Piret Paluteder, Indrek Mustimets, Merilin Jürjo, Paul Hubert Kotli, Diana Luik, Laura Kalle, Andra Teede, Olev Remsu, Ilona Piirimägi, Ester Urbala, Susan Luitsalu, Jüri Kolk, Armin Kõomägi.

Edasi novellikonkuri žürii liige Karl Martin Sinijärv soovitab:

Edasi on tasakesi kokku korjanud arvestatava kimbu eestikeelset lühiproosat. Siin on viisakaid jutte küll ja veel, ent on ka ebaviisakaid. Leidub kohe päris hüvi lugusid, kuid kehvemat kihistust pole trükivalgele vallandet. Novellivärk on suure sumbumuse järel jälle all the rage, rokenroll ja vankrimääre; tulgu tuline tuul looloojate tiibadesse ning elagu, kasvagu, õitsegu nad!

Lugeja elus tuleb ette lauseid, mis jäävad kaasas käima igavesti. Mõned näited:

„Aeroplaanilt heidetud pomm tappis Frunze hobuse.“

„Gossüpool on efektiivne metaboolne spermitsiid.“

„Pliidi kohale kuivama jäetud püksid läksid kõrbema.“

„Ja milleks on ülepea olev ega pigem eimiski.“

„Too üks pekitud jänes, rasvane kukk, lambakints küüslauguga ja neli pudelit vana burgundia veini.“

„Maagiahuviline terviseblogija avastas enda jaoks mõttejõu võlud.“

Loodan, et ka sellest raamatust kerkib mõni surematu tarkusetera nautija meelesse mõlkuma.

Saadavus kauplustes

19,99 €

delivery icon