Rahva Raamat logo
Kategooriad
  • Sisene
Rahva Raamat logo
Kategooriad
E-RAAMAT: PEREKONNAST, KODUST, PÕHISEADUSEST JA RIIGIST
Galerii

E-RAAMAT: PEREKONNAST, KODUST, PÕHISEADUSEST JA RIIGIST

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Selle raamatu kaante vahele on koondatud meditsiinidoktor Jaak Uibu poolt ilmutatud artiklid ajakirjanduses ja mitmed pöördumised nii ministrite, riigiametnike kui erinevate riiklike institutsioonide poole seoses Eesti kui riigi jätkusuutlikkuse põhiprobleemidega – rahvatervise ja sündimusega. Kui vaadata meie demograafilist puud, siis näib see üsna kiduv – peenevõitu aluse ja laia ülaosaga. See tähendab, et üha rohkem on meil vanu ja alaealisi, kes vajavad ühiskonna tuge ja üha vähem tööealisi, kelle tööpanus hoiab riiki püsti.
Kõige kurvem on see, et tingimuste loomine selleks, et sündimus kasvaks taastetasemele (keskmiselt 2,1 last iga naise kohta) ei ole Eesti tulevikuplaanides tegelikult seatud prioriteediks. Loomulikult ei saa käsu korras kedagi panna lapsi sünnitama, kuid tuleb luua tingimused, et pered Eestis muretseksid rohkem lapsi. Kui ei sünni lapsi, ei ole ka inimesi, kes kannaksid edasi meie keelt ja kultuuri, hääbub Eesti riik.

Teadlase ja arstina on Dr Jaak Uibu osalenud ühe autorina Eesti Rahvastikutaaste Regionaalprogrammi ERARE koostamisel ning töötanud rahvastikuministri nõunikuna. Jaak Uibu on publitseerinud üle saja teadustöö. Meie taasiseseisvumisaja algusest on ta põhihuviks olnud rahvastikuprotsessid ja toimiv rahvastikupoliitika. Nende aastate jooksul on Dr Uibu püüdnud teadvustada otsustajatele neid Eesti eksistentsiaalseid probleeme. Seda raamatut lugedes tajute, kui raskelt on see sujunud, kuid ometi – Dr Jaak Uibu töö on kandnud vilja.
Probleemi tõsidus on tasapisi jõudmas otsustajateni.

Toimetaja
Avo-Rein Tereping, PhD

    0,00 €

    Jaga