• Sisene
Rahva Raamat logo

Korv on tühi

E-RAAMAT: HATHA-JOOGA
Galerii

E-RAAMAT: HATHA-JOOGA

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Hatha-jooga on õpetus inimese füüsilisest heaolust, tervisest, jõust ja elujõust, mida vaadeldakse joogaõpetuse seisukohalt. 

Selgitatakse ka, kuidas seda õpetust praktikas rakendada. Keha on hinge tempel, mis on vaja pidada puhas ning heas korras. Seda aitab teha joogaharjutuste süsteem, millest raamatus räägitakse .

Hatha-jooga on vundament, mille abiga joogaõpilane saab arendada endale tugeva, terve keha, mida on talle vaja elamiseks, töötamiseks ja õppimiseks. 

See on joogafilosoofia haru, mis tegeleb füüsilise kehaga, selle eest hoolitsemisega, füüsilise tervise ja jõu säilitamise ning suurendamise küsimustega. Kõik see hoiabki keha loomulikus seisundis ja terve. 

Raamatu peamotiiv on terve inimene; selle eesmärk on aidata inimesel joogaharjutuste abiga terve olemiseks vajalik seisund saavutada ja säilitada. Autor räägib siin ka elujõust, inimkeha füsioloogiast, elufluidumist pranast ning selle saamisest toidust, joogist ja õhust, joogahingamisest ja hingamisharjutustest, tahtele mittealluvate funktsioonide kontrollimisest, lõdvestumisest, joogide füüsilistest harjutustest, suplemisest, päikeseenergiast, värskest õhust, puhkamisest, inimese paljunemisfunktsioonist, vaimsusest ja paljust muust. 

Raamatu lõppu on lisatud palju joogaharjutuste kirjeldusi. Kui lugeja tahab joogaga tõsisemalt tegelema hakata, on talle siiski sobivam leida endale lähim joogaharrastajate rühm, mida juhendaks diplomeeritud joogatreener. Raamatus kirjeldatud harjutusi on parem kasutada nii, nagu treener need temale sobivad leiab olevat. 

Tuleb arvestada, et raamatu tõlkimise ja harjutuste loetelu koostamise ajal polnud veel Eestis diplomeeritud joogatreenereid, tõlkija ja harjutuste kirjelduste kokkukoguja aga alustas joogaharjutustega juba ENSV-s elades, kus selliseid raamatuid ei tohtinud veel üldse levitada.

    5,99 €

    5,44 €

    -9%
    Jaga